Siyer Yayınları 27 Aralık-06 Ocak tarihleri arasında Avrupa’nın en büyük Türkçe kitap ve kültür fuarı olan ve 20. kez kitapseverlere kapılarını açan Astec Kitap fuarında iki yüzü aşkın eseri ile yerini alacak.Muhammed Emin Yıldırım Hocamızın da konuk olacağı fuarda Avrupalı kardeşlerimize özel olarak imza günü ve çeşitli konferans programları icra edilecek.“Vakit Muhasebe Vakti”, “Hz. Peygamber’in (sas) Sevdiği Gençler”, “Umudumuz Gençlerimiz” ve “ Hz. Nûh’un Gemisi . . .
Devamını Oku >>
İslâm Tarihi ve Medeniyeti külliyatımızın genel editörü Prof. Dr. Mehmet Şeker hocamızın moderatörlüğünde gerçekleşen panelimize, Prof. Dr. Mehmet Ali Kapar, Prof. Dr. Mustafa Demirci, Prof. Dr. İsmail Hakkı Atçeken ve Dr. Öğr. Üyesi Ali Dadan hocalarımızın sunumlarıyla nihayete erdi.Programın sonunda Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat fakültesi öğrencilerine özel çekiliş ile 5 kişiye "Osmanlı Dönemi Medeniyeti" kitapları takdim edildi.Katılan tüm hocalar . . .
Devamını Oku >>
Siyer Vakfımız ve İslam Tarihçileri Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü proje ile yoğun çalışmalar neticesinde hazırlanan İslâm Tarihi ve Medeniyeti Külliyatı, Siyer Yayınları tarafından 2018 yılında yayın hayatına kazandırılmış mühim bir eserdir.20’nin üzerinde editör ve 200’e yakın yazarın ortak çalışmalarıyla oluşturulan İslâm Tarihi ve Medeniyeti Külliyatı eserini her kesimden insanlarımızın tanıması amacı ile çeşitli illerde düzenlenecek panel programları başladı.P . . .
Devamını Oku >>
İslâm Tarihi ve Medeniyeti panellerimizin ilki Uşak Üniversitesi’nde gerçekleşti!İslâm Tarihi ve Medeniyeti külliyatımızın genel editörü Prof. Dr. Mehmet Şeker hocamızın moderatörlüğünde gerçekleşen panelimiz, Prof. Dr. Rıza Savaş, Prof. Dr. Ramazan Altınay ve Prof. Dr. Yusuf Ayönü hocalarımızın sunumlarıyla nihayete erdi.Programın sonunda Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi dekanı Prof. Dr. Ali Yılmaz'a yayınevimiz adına İslâm Tarihi ve Medeniyeti külliyatım . . .
Devamını Oku >>
82 İL 82 SAHABE PROJESİ KİTAPLAŞTIEN GÜZEL ÖRNEĞİN (SAS) EN GÜZEL ÖRNEKLERİ (RA)Onlar, Anadolu’nun gerçek sahipleri,  İman tohumlarının çiftçileri, İstanbul’un, Kıbrıs’ın fatihleri,  Çorum’un, Adıyaman’ın sakinleri…  Onlar, Diyarbekir’i, Diyaru’s-Sahabe yapanlar,  Çadırlarını Urfa’nın eteklerine yayanlar,  Erzurum’un kışına aldırmadan, atlarını sürenler,  Yesribleşen coğrafyaları, Medine yapmak için çırpınanlar… Siyer Vakfı’mızın . . .
Devamını Oku >>
TANINMIŞ ULUSLARARASI YAYINEVİ OLDUĞUMUZA DAİR EVRAKI İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ. https://www.siyerkitap.com/_contents/file_temp_e39218311104.pdf  . . .
Devamını Oku >>
Hz. Peygamber’in hayatını baştan sona okumak için bu yazı fırsat bilenler! Sizin için bir kitap tanıtımı yapmak istiyoruz.Prof. Dr. Kasım Şulul’un “Son Peygamber Hz. Muhammed’in (sas) Hayatı” eserini diğer Siyer kitaplarından ayırankronolojik bir anlatıma sahip olması. Eser üzerinden Hz. Peygamber’in hayatını başından sonuna okuyabilir, kronolojikanlatım sayesinde okuduklarınızı doğru zaman dilimlerine tasnif edebilirsiniz. Böylece Resûlullah'ın (sas) Hayatına daira . . .
Devamını Oku >>
Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım’ın Muhteşem Ahlak Serisinin birinci kitabı olan “Evlilik Ahlakı” kitabı çıktı.Kalem Sûresinin 4. âyetinde buyrulan: “Muhakkak ki sen muhteşem bir ahlâk üzeresin!” ilahî beyanından yola çıkarak hazırlanan bu eserler dizisinin ilk kitabı “Evlilik Ahlakı” okuyucuyla buluştu. Eser; her geçen gün yıpranan ve değersizleştirilmeye çalışılan ailelerimizi inşâ ederken ve daha sonraki aşamalarda nelere dikkat edilmesi gerektiğini iş . . .
Devamını Oku >>
Geçtiğimiz yıl Dr. Vehbi Karakaş'ın "Niçin Namaz" kitabını Siyer Yayınları etiketiyle raflarda görmüştük. Şimdi ise Siyer Yayınları yayınlanan iki eserin daha müjdesini verdi. "Namaza Nasıl Başlanır?" kitabının beşinci baskısı Mart 2019 itibariyle Siyer Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.Resulullah Efendimiz ve O'nun Kutlu Ashabının hayatını konu edinen kitaplarla sık sık gündeme gelen Siyer Yayınları'nın Genel Müdürü Ömür Yıldırım özellikle yeni çıkan "Hz. . . .
Devamını Oku >>
20’nin üzerinde editör ve 200’e yakın yazarın bir araya gelerek oluşturduğu İslâm Tarihi ve Medeniyeti Külliyatı 11 Kasım 2018 Pazar günü düzenlenen “İslâm Tarihi ve Medeniyeti Sempozyumu” ile okuyucuyla buluştu. İstanbul Fatih İBB Ali Emiri Kültür Merkezi’nde düzenlenen sempozyumda eserin tanıtımı yapıldı. Bu alanda araştırma yapanlar için temel kaynak mahiyetini taşıyan eserin 250’ye yakın konu başlığı ile oldukça hacimli bir çalışma olduğu anlaşılıyor. Yazılar 20 . . .
Devamını Oku >>