Siyer Yayınları 27 Aralık-06 Ocak tarihleri arasında Avrupa’nın en büyük Türkçe kitap ve kültür fuarı olan ve 20. kez kitapseverlere kapılarını açan Astec Kitap fuarında iki yüzü aşkın eseri ile yerini alacak.Muhammed Emin Yıldırım Hocamızın da konuk olacağı fuarda Avrupalı kardeşlerimize özel olarak imza günü ve çeşitli konferans programları icra edilecek.“Vakit Muhasebe Vakti”, “Hz. Peygamber’in (sas) Sevdiği Gençler”, “Umudumuz Gençlerimiz” ve “ Hz. Nûh’un Gemisi . . .
Devamını Oku >>
İslâm Tarihi ve Medeniyeti külliyatımızın genel editörü Prof. Dr. Mehmet Şeker hocamızın moderatörlüğünde gerçekleşen panelimize, Prof. Dr. Mehmet Ali Kapar, Prof. Dr. Mustafa Demirci, Prof. Dr. İsmail Hakkı Atçeken ve Dr. Öğr. Üyesi Ali Dadan hocalarımızın sunumlarıyla nihayete erdi.Programın sonunda Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat fakültesi öğrencilerine özel çekiliş ile 5 kişiye "Osmanlı Dönemi Medeniyeti" kitapları takdim edildi.Katılan tüm hocalar . . .
Devamını Oku >>
Siyer Vakfımız ve İslam Tarihçileri Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü proje ile yoğun çalışmalar neticesinde hazırlanan İslâm Tarihi ve Medeniyeti Külliyatı, Siyer Yayınları tarafından 2018 yılında yayın hayatına kazandırılmış mühim bir eserdir.20’nin üzerinde editör ve 200’e yakın yazarın ortak çalışmalarıyla oluşturulan İslâm Tarihi ve Medeniyeti Külliyatı eserini her kesimden insanlarımızın tanıması amacı ile çeşitli illerde düzenlenecek panel programları başladı.P . . .
Devamını Oku >>
İslâm Tarihi ve Medeniyeti panellerimizin ilki Uşak Üniversitesi’nde gerçekleşti!İslâm Tarihi ve Medeniyeti külliyatımızın genel editörü Prof. Dr. Mehmet Şeker hocamızın moderatörlüğünde gerçekleşen panelimiz, Prof. Dr. Rıza Savaş, Prof. Dr. Ramazan Altınay ve Prof. Dr. Yusuf Ayönü hocalarımızın sunumlarıyla nihayete erdi.Programın sonunda Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi dekanı Prof. Dr. Ali Yılmaz'a yayınevimiz adına İslâm Tarihi ve Medeniyeti külliyatım . . .
Devamını Oku >>
82 İL 82 SAHABE PROJESİ KİTAPLAŞTIEN GÜZEL ÖRNEĞİN (SAS) EN GÜZEL ÖRNEKLERİ (RA)Onlar, Anadolu’nun gerçek sahipleri,  İman tohumlarının çiftçileri, İstanbul’un, Kıbrıs’ın fatihleri,  Çorum’un, Adıyaman’ın sakinleri…  Onlar, Diyarbekir’i, Diyaru’s-Sahabe yapanlar,  Çadırlarını Urfa’nın eteklerine yayanlar,  Erzurum’un kışına aldırmadan, atlarını sürenler,  Yesribleşen coğrafyaları, Medine yapmak için çırpınanlar… Siyer Vakfı’mızın . . .
Devamını Oku >>
Toplam 10 haber bulunmuştur. / Gösterilen 0-5