Zilhicce Okumaları Seti  • 117,00₺

  • 180,00₺

free shipping

₺300,00 ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

shopping_bag

KAPIDA ÖDEME İMKANI

Teslimiyetin Sembolü Kurban

Kurban ibadeti Hz. İbrahim’in (a.s.) sünneti olarak Müslümanlar tarafından asırlardır sürdürülen bir ibadettir. Hz. Peygamber (s.a.s.) de kurban kesmeyi hiç terk etmemiştir. Hanefi mezhebinde ağırlıklı görüşe göre dinen aranan şartları taşıyan kimsenin kurban kesmesi vaciptir. Yüce Allah “Şimdi sen Rabbin için namaz kıl ve kurban kes!” (Kevser, 108/2) buyurmuştur. Kurban sayesinde kişi, Rabbinin rızası uğruna nelerden vazgeçebileceğini bir kez daha hatırlayarak O’nun sevgisini her şeyden üstün tutması gerektiğini hisseder. İnancında samimi olduğunu gösterir, takvası artar. Fakirlerin ve muhtaçların halinden anlar, paylaşmanın tadına varır. Akraba, eş dost, komşu, yakın ya da uzak inanan tüm

Sayfa Sayısı: 47


Hac Ve Umrede Yaşanan İlginç Öyküler

Bana deseniz ki bir daha İsviçre’deki Alplere gidip Rabbimiz’in yarattığı o muhteşem doğal güzellikleri görmek ister misin? Öyle bir imkân olursa isterim tabii… Rabbimi bol bol zikredip şükretmeme O’na olan hayranlığımı haykırmama sebep olacağı için. Ama “ah keşke bir kere daha gitsem” diye bir arzum yok. Olsa da olur olmasa da… Ama Kâbe öyle mi? Kâbe’nin ve Ravza’nın kıymetini bilen her Müslümanın kalbi “ah bir kere daha o güzel mekanlarda Rabbime kulluk etsem” özlemiyle yanar hep. Mesele yalnızca Kâbe’ye ve Ravza’ya gitmek değildir. Orada bulunduğumuz süreyi Rabbimiz’in rızasına en uygun bir biçimde değerlendirebilmektir. O’nunBayan din görevlisi olarak hac ve umrede bulunduğum sürelerde o kutsal mekanlarda yaşanan bazı ilginç olaylara şahit oldum. Bazılarını da bizzat yaşayan kişilerden dinledim, not aldım. Bunları öyküleştirerek insanların yollarına ışık tutmak, daha makbul bir hac veya umre yapmalarına yardımcı olmak istedim. Yüceler Yücesi Rabbimden niyazım eserimi hayırlara vesile kılmasıdır.

Sayfa Sayısı: 176


İnsanlığın Kurtuluşu Hac Ömrün Bereketi Umre

Muhammed Emin Yıldırım hocamız kaleme aldığı "İnsanlığın Kurtuluşu Hac, Ömrün Bereketi Umre" adlı eseriyle Haccın ve Umrenin mana ve maksadına dair çok önemli bir kitabı okuyucuların istifadesine sunuyor. Eser, İnsanlığın Kurtuluşu Hac, Ömrün Bereketi Umre, Nurlu Şehrin Nurlu Sakini Efendimiz (sas), Efendimiz'in (sas) Haccı/Umre ve Hac Günlüğü ve Ek kısım olarak Tablo ve Resimler başlığı altında toplamda beş ana bölümden oluşmaktadır.

Sayfa Sayısı: 191


Teknik Özellikler
orjinaldil Türkçe
sayfasayisi 414
Yazar Kollektif

Yorum Yap

Yazara Ait Diğer Ürünler

Yayınevine Ait Diğer Ürünler

Etiketler: Zilhicce Okumalari Seti, Zılhıcce Okumaları Setı, Zİlhİcce Okumaları Setİ, Zİlhİcce Okumalarİ Setİ