Evlilik Seti  • 159,00₺

  • 265,00₺

free shipping

₺300,00 ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO

shopping_bag

KAPIDA ÖDEME İMKANI

Evlilik Ahlakı; Muhteşem Ahlak 1

- Muhteşem Ahlâk serisinin ilk kitabı olan evlilik ahlâkı eseri yıpranan, değersizleştirilmeye çalışılan yuvaların gerek inşâ sürecinde gerek sonraki aşamalarında nelere dikkat edilmesi gerektiği konuları işlemektedir. - Eserde evlilik, nikâh meselesi; nişan, düğün ve evliliğin ilk aylarındaki imtihanlar; gelin-kaynana, damat-kaynana ve kayınbaba münasebetleri; sâlih ve sâliha eş olma özellikleri, çok eşlilik meselesi gibi konulardan müteşekkildir.

Aile Ahlakı; Muhteşem Ahlak 2

- Muhteşem Ahlâk serisinin ikinci kitabı olan Aile Ahlâkı; toplumun temel taşı, hayatın dengesi, ayakta kalabilmenin en önemli vesilesi, ağır bir yük olan kulluk vazifesinin paylaşılması, nesillerin devamiyetinin sebebi, huzurun temini, gelen her türlü saldırılara karşı giyilen bir zırh, inanan insanların yüreğindeki en büyük hasret olan cennetin dünyadaki bir yansımasıdır. - Bu çalışmamızda aile ahlâkı ile alakalı konuları bir araya getirerek bu mühim yaramıza biraz olsun merhem olması için bir gayret sergiledik. Aileyi oluşturan tüm tarafları Kur'ân ve sünnet rehberliğinde yansıtmaya çalıştık. Umuyoruz ki bu çalışmamız, toplumun temel taşı olan ailenin hem kurulmasına hem de korunmasına küçük de olsa bir katkı sağlamasıdır.

Çocuk Yetiştirme Ahlakı; Muhteşem Ahlak Serisi 3

Çocuk, varlığıyla büyük bir nimettir ve bir nimet ne kadar değerliyse o derece ağır bir külfete sahiptir. Bundan dolayı başta peygamberler ve sahâbe nesli olmak üzere tüm insanlık, çocuk meselesinde çok ağır imtihanlara tabi tutulmuşlardır. Çocuk, yokluğuyla da ağır bir imtihan olarak onların karşısına çıkmıştır. Bugün bizler de hem varlığıyla hem yokluğuyla bu önemli nimetle her an imtihan edilmekteyiz. Hâl böyle olunca her anne ve babanın en öncelikli meselesi; çocuklarını iyi yetiştirmek, onları iman, ihsan, irfan ve hikmet noktasında bir seviyeye erişebilmelerini sağlamaktır. Ancak her anne ve babanın itiraf edeceği üzere bu iş çok da kolay değildir. Her ne kadar zor olsa da bizlere emanet edilen çocuklarımızın iyi bir şekilde yetiştirilebilmesi bizim en aslî vazifemizdir. Bu aslî vazifemizi yerine getirebilmemiz için bize iyi örnekler, ideal numuneler, bu zorlu işin üstesinden nasıl gelebileceğimizi bizlere gösterecek doğru bilgiler gerekir. Rabbimden niyazım odur ki bu kitabın; az da olsa bu sahada insanımıza bir katkı sağlaması, eksiklerin tamamlanmasına, yanlışlıkların giderilmesine, aşırılıkların önlenmesine yardımcı olmasıdır.

Kim Korkar Evlilikten

“Çıldırmaya az kaldı!” ifadesi, artık en fazla ailelere yakışır oldu. “Aile” darbe üstüne darbe yiyor. Ne yazı var ne kışı; ne baharı var ne güzü! Temmuz demiyor, geliyor; Eylül demiyor, vuruyor. Ne düşünüyorsunuz dostlar? Sığınağımız, sağnakların saldırısında… Ailenin fertleri, ev dediğimiz sığınaktan uzaklaşmak istiyor. Fakat çaresiz; debelenip duruyor. Kimse ümitlenmesin; hiçbir zaman daha güzel sığınak bulunmayacak. Hayatımızı, hayalimizdeki eşe göre değil, hâl-i hazırdakine göre düzenleyelim. Yanıbaşımızda birisi var; farkında mıyız? Onu sakın unutmayalım. Dikkatle, özellikle yerli birikimle yazılmış kitaplar, çok iyi aile danışmanıdır. Bu kitap da onlardan biridir ümidindeyiz. Hele bir okuyalım.
Yorum Yap

Yayınevine Ait Diğer Ürünler

Etiketler: Evlılık Setı