Aile Psikolojisi Din ve Değerler - Fatma Balcı Arvas - 9786057863492 - Kitap | siyerkitap.com
Aile Psikolojisi Din ve Değerler

Aile, toplumun en küçük birimi olarak insani ilişkilerin de en yoğun yaşandığı kurumdur. Evlilik yaşamının kalitesi ve aile hayatının mutluluğu, hem psikolojik hem de sosyolojik açıdan oldukça büyük bir öneme sahiptir.
Günümüz toplum yaşamında, evlilik ve aile yapısının giderek değiştiğini ve bu değişimlerle birlikte aile kurumunun bir takım problemler yaşadığını görmekteyiz. Boşanmaların giderek artığı günümüzde eşler arasındaki ilişkilerin içeriğinin anlaşılması önem kazanmaktadır.
Evlilik doyumunu etkileyen birçok etkenden bahsedilebilir. Araştırmacılar, çok yönlü ve oldukça girift bir yapıya sahip olan evlilik hayatını olumlu yönde etkileyen etmenler içerisinde değerlerin ve dinin önemli bir rolü olduğunu söylemektedir.
Dinin ve değerlerin hangi yollarla aile mutluluğuna katkıda bulunduğu ile ilgili soruların cevabına ulaşmayı amaçladığımız bu çalışmada aile, din ve değerler gibi üç önemli konu detaylı bir şekilde ele alınmaktadır. Çalışma, alan araştırması ile de zenginleştirilerek istifadelere sunulmuştur.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786057863492
Yayın Tarihi 2021-01-15
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 395
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Fatma Balcı Arvas
Ürün Satışta. %0

33.50

Liste Fiyatı : 33.50

Kazancınız : 0.00