Alternatif Bulmaca Sözlüğü - Servet Salih Gören - 9789756835494 - Kitap | siyerkitap.com
Alternatif Bulmaca Sözlüğü

Alternatif Bulmaca Sözlüğü, piyasadaki sözlükler içinde gerçek anlamda sözlük değeri olan, üzerinde yoğun emek harcandığını hemen hissetiren, kaliteli ve kaynak bir eser.

Bulmacanın yanı sıra, yeni bilgiler öğrenmek isteyen herkes için ve okullarda da kullanılabilecek kapasitesiyle; bulunmaz bir bilgi küpü gibi faydalı olacaktır kanısındayım.

Biz bulmaca düzenleyicilerin işlerini zorlaştıracak olmasını her ne kadar vurgulamak gerekse de, yapılan çalışmaya hakkını vermek de doğal olmalıdır.

Bulmaca sever yazarımız, bulmaca kupürlerindeki soruların başlangıç harflerini esas alarak daktilografik bir sözlük çıkarmak kolaycılığı yerine, harfleri sayılarına göre ayıklamış ve terimleri döküm olarak sunmuş. Açıklamalı ve sınıflandırılmış bölümlerde titiz bir çalışma yaparak, sözcükleri ilgili olduğu maddelere gereğince yerleştirmiş. Ayrıca, her ülkenin kendi bilgilerini ve ülkeyle ilintili kelimelerini de kendi maddesine geçerek, bilgilerin dağınık durmamasını sağlamış. Bu derli toplu alın teri eseri için yazarımızı samimiyetle tebrik ediyorum.

Bulmaca Bilim´le yıllardır uğraşan biri olarak, Alternatif Bulmaca Sözlüğü´nü, Bulmaca çözmeseniz de, umulmadık anlarda kurtarıcımız olması için, kütüphanelerinizde okunması gereken kaynak bir eser olarak bulundurmanızı salık veriyorum.
- Ercan Altazlı-
Bulmaca Bilimci
(1948-1999)

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789756835494
Yayın Tarihi 2000-01-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Alternatif Bulmaca Sözlüğü
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 538
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Servet Salih Gören

88.40

Liste Fiyatı : 136.00

Kazancınız : 47.60

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün