Ayet Ve Hadislerle Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali (2 Cilt) - M. Yaşar Kandemir;Ümit Şimşek;Halit Zavalsız - 9789755482484 - Kitap | siyerkitap.com
Ayet Ve Hadislerle Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali (2 Cilt)

Kur'ân-ı Kerîm'in kendi kendisini açıklaması onun en büyük özelliği olduğu gibi, tefsir usulünün de en başta gelen ilkesidir. Bu ilke ihmal edildiği zaman herkesin kendi anlayışına göre âyetleri istediği tarafa çekebildiğine dair sayısız örneklerin şahidiyiz.
Kur'an tefsirinin ikinci kaynağı ise Hadistir. Zira Kur'ân-ı Kerîm'i tebliğ etmenin yanı sıra, onu söz ve ille açıklamak Peygamber aleyhisselâma, ona itaat etmek de ümmetine görev olarak verilmiştir. Günümüzdeki ihtilâ?ar, özellikle bir kısım medya eliyle biteviye sürdürülen tartışmalar dikkatle incelendiğinde görülecektir ki, bu konuları anlaşılmaz hale getiren en büyük etken, Hadisin dikkate alınmamasıdır. Zira Hadis, ümmet içindeki her türlü ihtilâfı çözme gücüne sahiptir; onun için anlaşmazlık halinde Peygamber aleyhisselâma başvurmak bizzat Kur'ân-ı Kerîm tarafından emredilmiştir (Nisâ, 4/65).
Elinizdeki meâl, mevcut çalışmalar arasında eksikliği müşahede edilen bu iki ana noktada bir hizmet sunmak niyetiyle hazırlanmıştır:
Bu çalışmada sadece âyetlerin meali verilmekle yetinilmemiş; o âyetle ilgili daha başka âyetlere de dipnotlarında yer verilmiştir.
Aynı şekilde, Peygamber Efendimizin Kur'ân-ı Kerîm ile ilgili açıklamaları da, yine ilgili âyetlerin dipnotlarında, Hadis ilminin ilkeleri doğrultusunda ve kaynakları gösterilmek suretiyle kaydedilmiştir.
Bu iki özellik, elinizdeki meâlin diğer bütün meâllerden ayrılan en önemli yönünü teşkil etmektedir. Bu sayede, okuyucu, Kur'ân-ı Kerîm'in hangi sayfasını açarsa açsın, okuduğu âyetlerle ilgili diğer âyetleri bir arada inceleme fırsatı bulduğu gibi, kendisine Kur'an indirilen Peygamberin âyetlerle ilgili açıklamalarını da o âyetlerin dipnotlarında bulacaktır.Devamı

Format Kitap
Barkod 9789755482484
Yayın Tarihi 2021-02-05
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Ayet Ve Hadislerle Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali (2 Cilt)
Baskı Sayısı 8.Baskı
Sayfa Sayısı 2150
Kapak Kuşe
Kağıt Şamua
Boyut 160 X 240
Emeği Geçenler :
Yazar   : Ümit Şimşek
Yazar   : Halit Zavalsız
Yazar   : M. Yaşar Kandemir
Yazar   : M. Yaşar Kandemir;Ümit Şimşek;Halit Zavalsız

350.00

Liste Fiyatı : 500.00

Kazancınız : 150.00

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün

Bu üründen 34 adet satılmıştır.