Benim Adım Mekke - Hamit Yolcu - 9786257274524 - Kitap | siyerkitap.com
Benim Adım Mekke

Günümüz çocukları için pedagogların dile getirdiği şöyle bir tespit vardır: “Bizler çocuklarımızla hayatımızı değil, konforumuzu paylaşıyoruz.” Çocuklarımız hayatın farklı gerçekleriyle yüzleşerek büyümüyorlar. Aynı kırılma ve yanılgıyı bizler, çocuklarımıza İslâm’ı ve onun en güzel temsilcisi Peygamber Efendimizi (sas) tanıtırken de yaşıyoruz. Maalesef onun hayatının her alanını değil, belli kısımlarını -sınırlı bir düzeyde- aktarıyoruz.
Orijinal çizimlerle desteklenen bu mütevazi çalışma, çocuk siyer edebiyatında eksik kaldığını düşündüğümüz bir alana katkı amacıyla hazırlanmıştır. Eser, Hz. Peygamber’in (sas) mücadele dolu hayatının önemli bir kısmını teşkil eden savaşlarını konu edinmiştir. Elbette ilk olarak akla şu soru gelmesi son derece doğaldır: “Çocuk kitabında savaşların anlatılmasının anlamı nedir?” Bu soruya Peygamberimizin (sas) Ehl-i Beyt’inden Hz. Hüseyin’in oğlu İmam Zeynelabîdin şöyle cevap vermektedir: “Biz çocuklarımıza Kur’ân’dan bir sûre öğretir gibi Allah Resûlü'nün savaşlarını öğretirdik.”
İşte elinizdeki mütevazi çalışma, İmam Zeynelabîdin’in işaret buyurduğu bu önemli hususun kâğıda ve çizeme aktarılmış hâlidir.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786257274524
Yayın Tarihi 2021-06-07
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Benim Adım Mekke
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 179
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 205 X 220
Emeği Geçenler :
Resimleyen (Çizer)   : Suat Karadağ
Yazar   : Hamit Yolcu
Grafiker   : Muhammed Onur Özçelikçi
Editör   : Hülya Temelli
Ürün Satışta. %30

59.50

Liste Fiyatı : 85.00

Kazancınız : 25.50

Bu üründen 36 adet satılmıştır.