Bezsiz Bebek - Christine Gross-Loh - 9789752695764 - Kitap | siyerkitap.com
Bezsiz Bebek

Beze para harcamayan yeni anne-babaları, acılı bez pişiklerinden kurtul-muş bebekleri, tamamen doğal ve baskıcı olmayan bir tuvalet eğitimini, en önemlisi daha mutlu bebekleri ve ebeveynleri hayal edin!
Chritine Gross-Loh`un akıcı bir üslupla kaleme aldığı ve bizi aydınlatan kitabında gös-terdiği gibi tüm bunlar ve daha fazlası mümkün. Bebekler, acıktıklarını ve uykuları geldiğini nasıl ses ve hareketlerle belli ediyorlarsa tuvalet ihtiyaçlarını da aynı şekilde anlatırlar. Çünkü bu kabiliyetle doğarlar. Bu önemli tespitten hareketle iki çocuk yetiştiren Gross-Loh`un geliş-tirdiği, "Tuvalet İletişimi"; yani Tİ yöntemi tüm anne-babalar için önemli bir çığır açmış bu-lunuyor. Çocuklarından birini on beş, diğerini on sekizinci aya kadar bezsiz yetiştiren Gross-Loh, bu deneyimlerinden hareketle tüm ebeveynlere bebeklerinin veya yürüme çağında olan çocuklarının vermiş oldukları doğal işaretleri nasıl tanımlayacaklarını ve bu işaretlere nasıl karşılık vereceklerini öğretiyor.
Çocuk bakım kitaplarında karşılaşılan ya hep ya hiç yaklaşımının tersine, Bezsiz Be-bek`te üç çeşit kategori vurgulanıyor: Tam zamanlı, yarı zamanlı ve süreli Tİ. Tüm ebeveynler,
Tİ yöntemini kendi aile ve hayat tarzlarına uyacak biçimde az veya çok oranda uygulaya-bilirler.
Üstelik kitapta yer verilen uygulamalı örneklerle Tİ`yi hayata geçirmek daha kolay ve rahat.
Tuvalet iletişimini başarı ile uygulayan ebeveynler, birçok taktik ve öneri paylaşıyor. Ayrıca
karşılaşılan genel sıkıntılara temas edilerek kısa zamanda zorlukların nasıl aşıldığına dair
cesaret verici telkinler de yer alıyor. Motive edici hikâyelerle, Gross-Loh`un sunduğu pratik
tavsiyelerle geleneksel tuvalet eğitimine karşı daha yeni ve başarılı bir alternatif arayan ebeveynlere dikkat çekici mesajlar veriliyor.
"Gross-Loh`un bu muhteşem eseri, muazzam samimiyet ve bilgiyle aşılanmıştır ve bir çocuğa
tuvalet yaptırmanın hem eğlenceli hem de etkili olduğunu açıkça göstermektedir!" -Laurie Boucke,
Bebek Tuvalet Eğitimi kitabının yazarı
"Christine Gross-Loh, bebeklerimizin vermiş olduğu işaretlere daha duyarlı olmamızı sağlayacak vasıtaları bizimle paylaşıyor. Anlaşılması ve uygula-ması kolay olan bu bilgiyi, farklı ailelerin değişik ihtiyaçlarını göz önünde bu-lundurarak bize sunuyor." -Attachment Parenting International
CHRISTINE GROSS-LOH Harvard Üniversitesi`nden doktorasını tamamlamış bağımsız bir yazar olarak çalışmalarına devam etmektedir. Yazıları, Mothering, Shape ve Parenting isimli ailelere yönelik olarak hazırlanmış, süreli yayın organlarında yayımlanmıştır. Tİ yöntemine ait bilinci yükseltmek amacıyla 2004 yılında kâr beklentisi olmayan "Diaper Free Baby" isimli bir organizasyona imza attı. Pek çok TV programına konuk oldu. Gross-Loh halen Japonya`nın Tokyo şehrinde, eşi ve çocuklarıyla birlikte yaşamaktadır.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789752695764
Yayın Tarihi 2000-01-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Bezsiz Bebek
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 272
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Christine Gross-Loh
Çevirmen   : Mehmet Mesud Usta
Ürün Tükendi.

8.43

Liste Fiyatı : 12.04

Kazancınız : 3.61

Stokta yok