Bir Zamanlar Biz Birdik - Fred A. Reed - 9786051625775 - Kitap | siyerkitap.com
Bir Zamanlar Biz Birdik

Bir Zamanlar Biz Birdik, bir otobiyografi. Kitap, bir açıdan, Kaliforniyalı iki kardeşin; bir diğer açıdan, kalben ve ruhen 'Doğulu' bir Batılının hayat yolculuğunu anlatıyor.

Aynı anne-babanın evladı olup, yolları Vietnam Savaşıyla ayrışan iki kardeş ve birbirinin zıddı iki serüven...

Anadolu Kavşağı yazarı Fred A. Reed, bu kitabında Kaliforniya'da başlayıp nice nice duraklara uğradıktan sonra Urfa'daki bir boş mezarın gösterdiği adresin eşliğinde Bediüzzaman Said Nursî ve eserinin rehberliğinde İslâm'a uzanan uzun hayat yolculuğunu paylaşıyor bizlerle.

"Bir zamanlar biz birdik" dediği kardeşi ve ailesi, daha da ötesinde Amerika üzerinden bir Batı eleştirisi olarak da okunabilecek bu kitap, yirminci yüzyılın pek çok büyük olayının mikro düzlemde kişilerin hayatlarına nasıl ve ne derece tesir ettiğini göstermesi açısından da okuyucuya ibretler sunuyor.

Bir Zamanlar Biz Birdik'in sayfaları boyunca, Vietnam Savaşı'na karşı vicdanî redle başlayan ve ömür boyu hak bildiği yolda bedel ödemekle geçen bir hayatın, onlarca sene sonra dahi olsa, Hakikatle nasıl buluştuğuna şahitlik edeceksiniz.

Bu kitap, Kaliforniya doğumlu bir 'insan'ın, 'içimizden biri'nin hikâyesi. Fetret çağında fıtratın direncini ve gücünü merak edenler, bu kitabı muhakkak okumalı...

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786051625775
Yayın Tarihi 2015-03-19
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Bir Zamanlar Biz Birdik
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 328
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215
Emeği Geçenler :
Yazar   : Fred A. Reed
Yayın Yönetmeni   : Ekrem Altıntepe
Dizgici   : Said Demirtaş
Editör   : Emine Demirtaş Sirkecioğlu
Çevirmen   : Zeyneb Hafsa Orhan Aström
Ürün Tükendi.

11.02

Liste Fiyatı : 15.74

Kazancınız : 4.72

Stokta yok