Devletin Kürt Politikalarında Üç Dönem CHP, Özal ve Erdoğanlı Yıllar - Adnan İnanç - 9789754738926 - Kitap | siyerkitap.com
Devletin Kürt Politikalarında Üç Dönem CHP, Özal ve Erdoğanlı Yıllar

19. Yüzyıl Fransız ulusalcılığından birçok ülke gibi Osmanlı toplum yapısına miras kalan "her ulusa bir devlet" projesi, milliyetçilik eğilimlerini besleyen bir mahiyetteydi ve dünyada yaygın bir moda halinde ilgi görmekteydi.
Kuruluşunu ulus devlet temelinde konumlandıran Cumhuriyetin, kuruluş ve kurumsallaşma süreçlerinden getirdiği tarihsel bir arka plana sahip olan Kürt sorunu, Türkiye'nin en temel sorunudur. Aslında sorun tam da çeşitli saiklerle oluşan "ertelemeler"in üretmiş olduğu bir "geç kalmalar" sorunudur. Taraf çeşitliliği ve tarihsel arka plan derinliği de Kürt sorununu devasa bir boyuta oturtmaktadır.
Aslında Kürt sorunu sadece Türkiye'nin bir sorunu da değildir. İşgalci sömürge güçlerinin Ortadoğu'da dizayn etmiş oldukları "vekalet savaşlarının" zinde güç bileşeni olarak "etnik terör"ü kullanmaları, Kürt sorununu daha geniş coğrafyalara hatta küresel boyuta taşımaktadır. Bu haliyle Kürt meselesi daha geniş bir coğrafyada daha çok taraf ve taraftarı ile can yakmaya devam edecektir.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789754738926
Yayın Tarihi 2019-05-16
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Devletin Kürt Politikalarında Üç Dönem CHP, Özal ve Erdoğanlı Yıllar
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 298
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Adnan İnanç

42.25

Liste Fiyatı : 65.00

Kazancınız : 22.75

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün