Din Devleti İsrail - R. Abdullah Şami - 9799757105212 - Kitap | siyerkitap.com
Din Devleti İsrail

Halkın büyük çoğunluğunun din adamlarından nefret etmelerinden dolayı İsrail´de dini akımlar, laikliğin baskısı altında zorluklarla karşılaşmakta ve bu nedenle söylemlerini "Modern Toplum"un değerlerine uygun olarak biçimlendirmeye çalışmaktadırlar. Bu çabanın sonucunda, geçen süre içinde, İsrail´de dini akımlar, bir yandan siyasi alanda, diğer yandan halk ve toplum tabakaları içinde gücünü giderek arttırmaktadırlar. Siyaset alanında ve siyasi kararların alınmasında etkinliklerini göstermek ve varlıklarını isbat etmek için, gerekirse, güç kullanmaktan kaçınmamaktadırlar.

Partili olsun olmasın, İsrail´deki bütün dini akımlara göre; Yahudiliğin ölçüsü, kesin bir şekilde ibadetleri yerine getirmek, "Yahudi Şeriatı"na bağlılığı pekiştirmek, imanı ikrar ve ilan etmek, ayinlere katılmak ve hayatı ilgilendiren meselelerde ruhani liderlerin belirlediği mezhebin hükümlerine bağlı kalmaktır.

Bu çalışma, İsrail gerçeğinin kapalı olan yanlarını açan, üzerindeki örtüleri kaldıran gerçek bilimsel bir araştırmadır. Bu araştırmada İsrail´deki dini güçlerin ve partilerin kökleri, gelişmeleri, inançları, ideolojileri, laik güçlerle olan mücadeleleri ve birbirlerini red derecesine varan hahamlar arası çatışmalarını belgelere dayanarak ortaya koymaya gayret ettim.
(Arka Kapak)

Devamı

Format Kitap
Barkod 9799757105212
Yayın Tarihi 2002-01-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Din Devleti İsrail
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 332
Kapak Karton
Kağıt 3.Hamur
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : R. Abdullah Şami
Ürün Tükendi.

14.96

Liste Fiyatı : 22.00

Kazancınız : 7.04

Stokta yok