Dünyanın En Ünlü Denkleminin Biyografisi: E=mc2 - David Bodanis - 9786257111805 - Kitap | siyerkitap.com
Dünyanın En Ünlü Denkleminin Biyografisi: E=mc2

1905'te Albert Einstein, el üstünde tutulan birçok bilimsel inancı paramparça eden beş tarihî makale yayımladı. Bu makalelerden birinde özel görelilik teorisini ve efsanevi denklemi E = mc2'yi tanıttı. Nesiller, çığır açan bu denklemin dünyamızı değiştirdiğini bilerek büyüdüler, ancak gerçekte ne anlama geldiğini ve neden bu kadar önemli olduğunu anlamadan.

Bu hayran bırakan büyüleyici biyografide David Bodanis, tarihteki en büyük bilimsel keşiflerden birinin hikâyesini anlatıyor. 'E', 'm' ve 'c' ögelerini inceliyor, dönüm noktası buluşlarıyla Einstein'ın yolunu açan bilim adamlarını onurlandırıyor. Denklemin yirminci yüzyıl boyunca gösterdiği gelişimleri anlatarak, izlediği yolu çizerek ve uygulamalarıyla yaşamlarımızda nasıl devrim yarattığını göstererek ileriye, çok daha uzak bir geleceğe pencere açıyor.
Ancak her biyografide olduğu gibi, konuyu gerçekten ateşleyen ve Einstein'ın aşılmaz görünen teorisini dramatik ve erişilebilir bir insan başarısına dönüştüren, Bodanis'in bu olağanüstü kitapta bir araya getirdiği insan hikâyeleridir: aşk, cesaret ve trajedi hikâyeleri.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786257111805
Yayın Tarihi 2021-02-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Dünyanın En Ünlü Denkleminin Biyografisi: E=mc2
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 312
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : David Bodanis
Çevirmen   : Dost Körpe
Grafiker   : Yasin Çetin
Dizgici   : Adem Şenel
Yayın Yönetmeni   : Münir Üstün

83.13

Liste Fiyatı : 118.75

Kazancınız : 35.62

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün