Engellilerin Dünyası - Süleyman Gülek - 9786257495745 - Kitap | siyerkitap.com
Engellilerin Dünyası

Engellilerin Dünyası Kısa Özet
Engellilik konusunda ilk ve en önemli husus engelliliğin farkındalığıdır. İnsanlar engelli olabilir, engelli yakını, tanıdığı ya da engelli bireylerle karşılaşabilir. Bu sebeple herkesin engellilikle ilgili bilgi edinmesi gerekir. İşte bu eser, engellilikle ilgili sorulara cevap aramak ve problemlere çözüm yolu göstermek amacıyla hazırlanmıştır.

Bu eserde engellilerin biyolojik, psikolojik, sosyal ve dinî yönlerini ele almaya çalıştık, yani her yönüyle engellilik konusuna açıklık getirmeye gayret ettik. Bu çalışma, hem engellilere hem engellilerin ailelerine hem de onlarla iletişim içerisinde olanlara; kısaca söylemek gerekirse, herkese seslenmektedir.

Elinizdeki kitapta engellilerin insanı duygulandıran ve düşündüren hayat hikâyelerinden, engellilerin ve ailelerinin kanunî haklarına varıncaya kadar bilgiler yer almaktadır. İslâm’ın engelliliğe bakış açışı genel hatlarıyla özlü bir şekilde ifade edilirken insanların engelli şahıslara karşı engel gruplarını da dikkate alarak nasıl bir tutum ve davranış içerisinde olmaları, nasıl bir dil kullanmaları gerektiği anlatılmıştır. Engellilik konusuyla ilgili daha birçok önemli konu özenle işlenmiştir

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786257495745
Yayın Tarihi 2022-10-14
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Engellilerin Dünyası
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 240
Kapak Ciltsiz
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Süleyman Gülek

42.25

Liste Fiyatı : 65.00

Kazancınız : 22.75

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün