Evrensel Çağrı Kur'ân-ı Kerim (Yüce Meal Ve Tefsiri, Ciltli) - Hamdi Döndüren - 9789759199440 - Kitap | siyerkitap.com
Evrensel Çağrı Kur'ân-ı Kerim (Yüce Meal Ve Tefsiri, Ciltli)

Kur'an'ı harfi harfine başka dile çevirmek mümkün olsa bile, böyle bir çevirinin, anlam zenginliğini yansıtmada yetersiz kalacağında şüphe yoktur. Çünkü, kur'an'da, bütün sözcüklerin anlamı açık ve net olmalıdığı gibi, kimi sözcükler birden çok anlam taşır. Bütün Kur'an âyetleri muhkem ve müteşabih diye ikiye ayrılır. Muhkem sözcükler; hükme delâleti açık olan, te'vil , tahsis ve nesh'e ihtimali bulunayan lafızlardır.

Biz, mümkün olduğunca, yüce kitabımızın anlam zenginliğini aktarabilmek amacıyla, böyle bir çalışma yapmaya karar verdik. Toplumun her kesiminin kolay anlaması için, sade bir üslup ve açık bir dil kullanmaya çalıştık. Âyetlerin nüzul sebebi, başka âyetlerle olan bağlantısı ve o âyetle ilgili hadisler, verilmeye çalışılmıştır. Diğer yandan ilğili âyetin dipnotunda ; inanç, ibadetler, muameleler, ceza, kefaret, vb. yüzlerce terim, ansiklopedik açıklamalı olarak mealimizde yer almıştır. Diğer yandan, Avrupa ülkeriyle ilişkilerin giderek gelişmesi dikkate alınarak karşılaştırma amacıyla, yer yer Kitab-ı Mukaddes ( K.K. kısaltılması ile ) bağlantıları kurulmuştur. Böylece araştırıcı ve okuyucu için, pratik temel bilgileri de içeren rehber bir çalışma hedeflenmiştir.

Baş tarafa eklenen, alfabetik, kapsamlı "karma konu, isim ve terim indeksi" ile mealden yararlanma kolaylaştırılmıştır.

Fıkhî tefsirli ve ansiklopedik dipnotlu mealimizin, her branşta üniversite öğretim üyeleri ve öğrencilerine, müftü, vaiz, Kur'an kursu öğreticileri ile din bilğisi öğretmeni meslektaşlarımıza ve okumayı sevenlere, bir çeşit. "Kur'an ilimleri Rehberi" vazifesi göreceğini umarız.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789759199440
Yayın Tarihi 2020-06-15
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Evrensel Çağrı Kur'ân-ı Kerim (Yüce Meal Ve Tefsiri, Ciltli)
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 1500
Kapak Ciltli
Kağıt 2.Hamur
Boyut 175 X 245
Emeği Geçenler :
Yazar   : Hamdi Döndüren
Ürün Tükendi.

113.75

Liste Fiyatı : 175.00

Kazancınız : 61.25

Stokta yok

Bu üründen 2 adet satılmıştır.