Felsefe Nedir? - Andre Comte Sponville - 9789750534041 - Kitap | siyerkitap.com
Felsefe Nedir?

Bu Ürüne Bakanların Sepetine Ekledikleri
Felsefe Nedir? Kitap Açıklaması


Antikçağ’dan modern zamanlara, Platon’dan Nietzsche’ye, Descartes’tan Kant’a, felsefeciler hep sorular sordu ve insanı, dünyayı, hayatı anlamlandırmaya çalıştı. İnsan nedir? Ahlâk gerekli midir? Bilgi neye yarar?

Zamanımızın ünlü felsefecilerinden André Comte-Sponville de bunun gibi birçok sorunun izini sürerek felsefenin düşünme biçimini tartışıyor. Felsefe tarihinde iz bırakmış önemli isimleri ve akımları; ayrıca varlık, insan, Tanrı, bilgelik, erdem, güzellik, siyaset, sanat gibi felsefi düşüncenin ana tartışma konularını sunuyor. Felsefeyi felsefe yapan şeyin ne olduğunu sorgulayıp buna kendi üslubunca yanıt veriyor: Felsefe herkes içindir ve herkes kendi bilgeliğine giden yolu arşınlar.

“Felsefe, bilmekten ziyade düşünmek, açıklamaktan ziyade sorgulamaktır. Felsefe eldeki bilgilere ilave bir bilgi değildir; onlar hakkında, dolayısıyla bu bilgilerin sınırları, yani bilinmeyen hakkında bir tefekkürdür. Bilimden ziyade bilgeliği, bilgimizi artırmaktan ziyade bilgi üstüne düşünmeyi veya onu aşmayı hedefler.”

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789750534041
Yayın Tarihi 2022-11-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Felsefe Nedir?
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 111
Kapak Ciltsiz
Kağıt 2.Hamur
Boyut 130 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Andre Comte Sponville

39.20

Liste Fiyatı : 49.00

Kazancınız : 9.80

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün