Fıkhî ve İktisadi Açıdan Salgın Dönemi - Abdurrahman Yazıcı - 9786257879835 - Kitap | siyerkitap.com
Fıkhî ve İktisadi Açıdan Salgın Dönemi

Dünya tarihinde insanlık yangın, deprem, sel, salgın hastalık gibi farklı tehlikelerle karşı karşıya kalmıştır. Bu anlamda insanlığın karşı karşıya kaldığı en son felaket koronavirüs (Covid-19) olarak adlandırılan virüsün salgın halini almasıdır. Birey ve toplum sağlığı başta olmak üzere dünya genelinde hayatı bütünüyle etkisi altına alan bu salgın tüm insanlığı tehdit eden bir risk olarak gündemdeki yerini hala korumaktadır.

Mart 2020’de DSÖ’nün Covid-19’u pandemi ilan etmesiyle birlikte koronavirüs salgını tüm dünya toplumlarının ortak bir sorunu hâline geldi. Temizlik, maske, mesafe, karantina, kapanma, evden ve esnek çalışma gibi gündelik hayatımıza yeni kavramlar ve yeni pratikler ve ritüeller eklendi. Bununla birlikte pek çok farklı alanda bilimsel raporlar sunuldu, araştırmalar, tartışmalar yapıldı, projeler hazırlandı. Sağlık, tıp, gıda, ekonomi, eğitim, hukuk, sosyoloji ve psikoloji gibi temel alanlarda incelemeler yapıldı.

Elinizdeki bu kitap, Aralık 2020’de Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (ULİFAM) tarafından düzenlenen “Fıkhi ve İktisadi Yönleriyle Salgın” başlıklı çalıştayda sunulan tebliğ metinlerinden bir kısmını ihtiva etmektedir. İslam hukuku açısından önemli zaruret hallerinde uygulanacak fıkhi muameleleri tespit ederek ilgili deliller çerçevesinde ortaya koymaktadır. Eserde her biri kendi alanında uzman akademisyen ve araştırmacının hazırladığı özgün on üç bölüm yer almaktadır.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786257879835
Yayın Tarihi 2021-08-09
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Fıkhî ve İktisadi Açıdan Salgın Dönemi
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 416
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Abdurrahman Yazıcı
Yazar   : Mahmut Samar
Yazar   : Şahban Yıldırımer

52.00

Liste Fiyatı : 80.00

Kazancınız : 28.00

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün