Fıtratın Aşk Çağrısı - Dursun Ali Taşçı - 9799756628736 - Kitap | siyerkitap.com
Fıtratın Aşk Çağrısı

Fıtrat, insanlığın insanlık kodudur. Şifreli olan bu "kod"un şifre kitabı da vahiy soluklu olmak zorundadır. Sadece "akıl" boyutuyla bir uygarlık (civilization) kurulabilir; ama medeniyet kurulamaz. Medeniyet, fıtratlarını, vahyin nefesiyle muhafaza etmiş olan insanların, sonsuzluğa giderken, dünyada kurdukları barış sitesidir. Uygarlık ise, "Simurg"un yolundan sapanların kurmuş oldukları "Nefs-i Emmare İmparatorluğu"dur ki, bu, kıyamet yoludur.
Medeniyet, fıtratın coğrafyaya akışı, kalıba dökülüşü ve evrensel mesajla yapılanmanın adıdır. Medeniyet, ruhuyla barışık, yabancılaşmamış insanların, kendi ruhlarını adeta maddeye kazıyarak, insanlığa sundukları "Selâm Yurdu"dur. Bu nedenle yeryüzündeki tüm medeniyet tohumlarını, vahyin temsilcileri olan peygamberler ekmişlerdir. Böylece dünyanın bir medeniyet tarihi vardır, bir de uygarlık (civilization) tarihi. Medeniyetle uygarlık asla eşanlamlı değildir.
Medeniyeti, medenî insanlar kurar. Medenî insan, ruhunun şifresini (fıtrat) tanıyan insandır ve barış (selâm) içindedir. Bu yüzden medenî sitelerde savaş olmaz; çünkü savaş arızi bir olaydır ve aslolan barıştır (İslâm).

Devamı

Format Kitap
Barkod 9799756628736
Yayın Tarihi 2003-11-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Fıtratın Aşk Çağrısı
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 160
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Dursun Ali Taşçı
Editör   : EDT: ERHAN GÜNGÖR
Ürün Tükendi.

5.20

Liste Fiyatı : 8.00

Kazancınız : 2.80

Stokta yok