Gençlerin Dünyası - Muhammed Hüseyin Fadlallah - 9799759044014 - Kitap | siyerkitap.com
Gençlerin Dünyası

Gençler... Diğer tabirle her şeyin mayası... Toplumların, ideolojilerin, hareketlerin ve en nihayet de dinlerin. Bütün bunlar sahiplenilmek, savunulmak için gençlere muhtaç. Bir toplumun geleceğini görmek için şu anki genç kuşağa bakmak yeterli.
Elbette her toplumun ve ideolojinin gençlere ilişkin projesi vardır. Toplumaları yönlendirmeyi hedef haline getiren İslâm’ın, gençleri ihmal etmesi düşünülebilir bir şey değil. Onun da gençliğe yönelik tasarımaları ve umutları bulunmaktadır.
İşte elinizdeki eser, İslâm’en gençlere dair düşüncelerinin, Allâme Fadlullah’ın perspektifinden ortaya konulduğu bir mecmuadır. Kitapta ele alınan konular daha önce hiç değinilmemiş ve üzerinde durulmamış konular değil; ancak kitabı özgün kılan özellik, daha önce de ele alınmış konuları derinlikli, kapsamlı, farklı açıdan ve hatta gençlerin gözüyle irdelemiş olmasıdır.
Gençlerin eğitim, cinsel kültür ve eğitim, moda, spor, giyim-kuşam, toplumda ve ebeveynle ilişkiler, erken evlilik, gençliğin siyasî hayatı, Kur’ân’ın gençlik modelleri, sevgi ve aşk, sigara, şarkı ve müzik, burçlar ve fal bakma, gençlerin cinsel yaşamları... Bunlar özgün ve farklı olarak incelenen başlıklardan sadece birkaçı...

Devamı

Format Kitap
Barkod 9799759044014
Yayın Tarihi 2005-01-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Gençlerin Dünyası
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 208
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Muhammed Hüseyin Fadlallah
Çevirmen   : İlyas Arslan
Editör   : EDT: ERHAN GÜNGÖR
Ürün Tükendi.

13.00

Liste Fiyatı : 20.00

Kazancınız : 7.00

Stokta yok