Hanım Efendi; Tarihte İz Bırakan Kadınlar ve Toplumsal Aktör Olarak Kadın - Emrah İstek - 9786257188531 - Kitap | siyerkitap.com
Hanım Efendi; Tarihte İz Bırakan Kadınlar ve Toplumsal Aktör Olarak Kadın

İlk insanla başlayan beşeriyet, ikinci bir insanın yaratılmasıyla çoğalmış ve nihayet bu iki karşı cinsten günümüze kadar uzanan bir insanlık serüveni ortaya çıkmıştır. İnsanlığın bir yarısı erkekler iken diğer yarısı kadınlardır. Öyle ki biri olmadan diğeri yarımdır. İşte bu noktada naif varlıklar olan hanımefendilerin bilinmesi, anlatılması ve anlaşılması için deryada damla misali olan bu eser kaleme alınmıştır.

İki bölümden oluşan eserin birinci bölümünde "tarihte iz bırakan kadınlar", ikinci bölümünde ise her dem toplumsal olayların bir yerinde bulunan ve bunlara yön veren; "toplumsal aktör olan kadınlar" anlatıldı. Bu kısımda ayrıca; 19 yüzyılın Osmanlı hanımefendilerinin sundukları arzuhallere, toplumun bir kısmına "efendilik" yapmaya çalışan ve peygamberlik iddiasında bulunan kadınlara, günümüzde de yabancısı olmadığımız hanımefendiler üzerinden kurgulanan toplum mühendisliğine ve nihayet günümüze kadar kadını ailedeki rolü ve toplumdaki konumuna kadar birçok yönüyle anlatan özgün araştırmalara yer verildi.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786257188531
Yayın Tarihi 2021-04-26
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Hanım Efendi; Tarihte İz Bırakan Kadınlar ve Toplumsal Aktör Olarak Kadın
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 320
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Emrah İstek
Ürün Satışta. %35

50.70

Liste Fiyatı : 78.00

Kazancınız : 27.30

Stokta var
Aynı Gün Kargo   

Bu üründen 1 adet satılmıştır.