Hekim Şair Olunca Şuuri Kitabı - Vildan S. Coşkun;Mükerrem Bedizel Zülfikar Aydın - 9786059506588 - Kitap | siyerkitap.com
Hekim Şair Olunca Şuuri Kitabı

Medeniyet tarihimiz birbirinden farklı ilim sahalarında kalem oynatmış önemli şahsiyetlerle doludur. Bunlar arasında isimleri yüzyıllar ötesine geçen meşhur kişiler olduğu gibi adı hiç duyulmamış veya az duyulmuş olanlar da vardır. On yedinci yüzyılda yaşamış Şuüri mahlaslı Hasan b. Abdullah el-Halebi de önemli eserler vermiş "hezarfen" bir ilim olmasına rağmen az tanınmaktadır. Şuûri, eserleriyle tıp, musiki gibi alanlarda adını duyurmuş olmasının yanında, Divân'ı ile klasik şiir ve tarih düşürme geleneğini devam ettirmiş, ayrıca Arapça ve bilhassa Farsça'ya olan derin vukûflyeti sayesinde lügat sahasında önemli çalışmalar ve tercümeler de yapmıştır.

Elinizdeki bu kitap, hekim, dilci, musikişinas ve şair olmasına rağmen günümüz ilim dünyasında çok tanınmayan ilim Şuûrryi, farklı sahalardan araştırmacıların onun eserleri üzerinde yaptıkları çalışmalar ve o çalışmaların sonucunda elde ettikleri bilgi ve yorumlarla hak ettiği yere oturtarak her yönüyle tanıtmaya çalışan bir kaynak olma ümidindedir.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786059506588
Yayın Tarihi 2019-03-22
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Hekim Şair Olunca Şuuri Kitabı
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 142
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Grafiker   : Onur Sönmez
Yazar   : Vildan S. Coşkun;Mükerrem Bedizel Zülfikar Aydın

26.00

Liste Fiyatı : 40.00

Kazancınız : 14.00

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün