Her İnsan Bir Sanatçıdır; Geleneksel Sanat Felsefesi Okumaları - Brian Keeble - 9789755746715 - Kitap | siyerkitap.com
Her İnsan Bir Sanatçıdır; Geleneksel Sanat Felsefesi Okumaları

Bu derleme anlamlı sanat, zanaat ve işe katılmanın bütün insanlar için geçerli bir insanî kural olduğunu; zira bunun insan tabiatının bir parçası olduğunu ortaya koyar. Bu çalışma ana hatlarıyla şu başlıkları içerir:
Din hakkında ünlü bir yazar ve geleneksel sanat şekilleri hakkında otorite olan Seyyid Hüseyin Nasr tarafından kaleme alınan bir Önsöz.
Kutsal Kitap, Antik Yunan Felsefesi (Platon, Aristoteles, Plotinus) ve ilk dönem Hıristiyan bilgeleri (Yahya ed-Dımaşkî, Aquinalı Thomas, Bonaventure, vb.) gibi aslî kaynaklardan alıntılanan sanata dair geleneksel görüşler.
René Guénon, A. K. Coomaraswamy, Frithjof Schuon, Titus Burckhardt gibi önde gelen Gelenekselci/Ezelî Hikmetçi (Perennialist) düşünürlerin katkıları da dâhil olmak üzere, sanatın tabiatı ve insan hayatındaki yerini belirleyen ilkelere dair bir araştırma.
Çok çeşitli sanatların önde gelen icracılarının (Wendell Berry ve Sir John Tavener gibi şahsiyetler de dâhil olmak üzere) görüşleri. Bu sanatçılar, insanın sanat faaliyetinin öz itibarıyla manevî olan yönünü dikkate alan bir model temelinde kendi sanat icralarını şekillendirirken, sanata dair modern beklenti ve fikirlerle yüzleşmektedir.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789755746715
Yayın Tarihi 2014-04-07
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Her İnsan Bir Sanatçıdır; Geleneksel Sanat Felsefesi Okumaları
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 360
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 145 X 225
Emeği Geçenler :
Yazar   : Brian Keeble

54.60

Liste Fiyatı : 78.00

Kazancınız : 23.40

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün