Hindu Kutsal Upanişadlar - Cemil Kutlutürk - 9789759955113 - Kitap | siyerkitap.com
Hindu Kutsal Upanişadlar

Hinduizm, yaklaşık bir milyar takipçisiyle Hıristiyanlık ve İslamdan sonra en fazla mensubu olan dindir. O, aynı zamanda yaşayan en eski metafizik disiplinlerden biridir. Hinduizmin günümüze kadar varlığını devam ettirmesini sağlayan unsurların başında Hindu kutsal metinlerinin asırlar boyunca muhafaza edilmiş olması gelir.
Hindu kutsal metinleri arasında Upanişadların önemli bir yeri vardır. Hinduizmin temel taşları olan doğum-ölüm döngüsü (karma-tenasûh/reenkarnasyon), bireyi bu döngüye mahkum eden nedenler ve bu döngüden kurtulma (mokşa) yolları gibi düşüncelerin teolojik temelleri ilk olarak Upanişad metin-lerinde yer alır. Upanişadlar; adanmışlık (bhakti), riyazet (tapas), kurban (yacna), kast sistemi (varna) ve yoga hakkında da önemli bilgiler ihtiva eder.
Hinduizme ait inanç ve uygulamalar, dünyada olduğu gibi ülkemizde de merak edilen konular ara-sındadır. Bu tür popüler inanç ve uygulamaların doğru anlaşılıp değerlendirilebilmesi için Hindu kutsal metinlerinin içeriğine dayalı bilimsel çalışmışların yapılmasına ihtiyaç vardır. Bu kitap, böyle bir ihtiyacın karşılanmasına yönelik çabanın ürünüdür.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789759955113
Yayın Tarihi 2014-06-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Hindu Kutsal Upanişadlar
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 180
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Cemil Kutlutürk
Ürün Tükendi.

22.40

Liste Fiyatı : 32.00

Kazancınız : 9.60

Stokta yok