Hz. Peygamber'in Günlük Hayatı:2 Hane-i Saadet - Fatımatüz Zehra Kamacı - 9786059555449 - Kitap | siyerkitap.com
Hz. Peygamber'in Günlük Hayatı:2 Hane-i Saadet

Hane-i saadet, Hz. Peygamber'in Mescid-i Nebevî'nin inşasıyla eş zamanlı olarak eşleri ve kızları için mescid içinde ve çevresinde inşâ ettirdiği odalardır. Bu mekânlar hiç şüphesiz Hz. Peygamber'in Medine'deki günlük hayatının merkezinde yer almaktadır.

Mescid-i Nebevî'de zamanının büyük çoğunluğunu ashâbına ayıran ve tebliğ faaliyetleri ile oldukça yoğun bir gündemi olan Hz. Peygamber'in, evinde bir nebze dahi olsa günlük hayatın yoğunluğunu dışarıda bıraktığı, tabiî ihtiyaçlarını karşılayıp istirahat ettiği gözlenmektedir.
Diğer yandan Resûlullah'ın tebliğ faaliyetleri hâne-i saâdet odalarında da devam etmiş, Hz. Peygamber gerek hanımlarıyla münasebetleri esnasında gerekse misafirlerini ağırlarken söz, fiil ve takrirleriyle bu vazifeyi yerine getirmiştir.

Hz. Peygamber'in hâne-i saâdetteki günlük hayatını ele alan bu çalışmada, Resûlullah'ın zevcelerine ait odalarda geçtiği açıkça belirtilen rivayetler ile ümmehâtü'l-mü'minînden, misafirlerinden yahut onların hücrelerdeki hâlini tasvir eden kadın sahâbîlerden gelen rivayetler esas alınmıştır.

Konu, hâne-i saâdet odaları, Resûlullah'ın ev hâli, ibadet hayatı, aile fertleri ve misafirleriyle münasebetleri ana başlıkları altında incelenmiştir.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786059555449
Yayın Tarihi 2021-02-09
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Hz. Peygamber'in Günlük Hayatı:2 Hane-i Saadet
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 376
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 140 X 220
Emeği Geçenler :
Yazar   : Fatımatüz Zehra Kamacı

84.00

Liste Fiyatı : 120.00

Kazancınız : 36.00

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün