İlimden İrfana; Aile Sohbetleri 2 - Selçuk Kütük - 9789753523523 - Kitap | siyerkitap.com
İlimden İrfana; Aile Sohbetleri 2

Aile kurumu ciddi bir felaketle karşı karşıya. Batılı aile neredeyse çökmüş durumda. Türkiyede sağlam ve köklü bir geleneğe yaslanan aile kurumu da son yıllarda planlı ve sinsi bir şekilde tahrip ediliyor.

Aile kurumumuzu ayakta tutan manevi değerler hızla erozyona uğrarken, batılı yaşam biçiminin beraberinde getirdiği olumsuzluklar aile hayatımızı sarstıkça sarsıyor. Böyle bir vasatta, aile kurumunu her türlü yıkıcı etkiden, özellikle modern hayatın beraberinde getirdiği seküler tahribattan korumaya, onun kadim İslami temellerini tahkim edip yaşatmaya yönelik çabalar, insanımızın ve insanlığın geleceği açısından önemli ve öncelikli bir görev haline gelmiştir.

Vahyi İlahinin Ey iman edenler! Kendinizi ve ailenizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun! (Tahrim 66/6) şeklindeki zamanlar ve mekanlar üstü uyarısı, özellikle günümüzde her bireyi, aileyi ve toplumu kasıp kavuran küresel yangından ve bunun kaçınılmaz neticesi olan ebedi ateşten korunmayı bir hayat- memat meselesi olarak öncelememizi emreden acil uyarı niteliği taşıyor.

Bu konuda yapılamsı gereken de Rasulullah (as) tarafından şöyle aktarılıyor Herhangi bir topluluk Allahın evlerinden birinde toplanıp Allahın kitabını tilavet eder( okur anlar yaşarlar) ve onu tedarüs( birlikte müzakere) ederlerse, muhakkak onların üzerine sekinet iner, kendilerini rahmet kaplar, çevrelerini melekler kuşatır ve Allah, onları kendi katındakilere anar.

Bu büyük müjdeye nail olmak ve bugün ailelerde ve hayatın her alanında kaybettiğimiz huzur ve süküna yeniden kavuşmak için yapılması gereken şey çok nettir: Evlerimizi vahiy merkezli bir mektebe dönüştürmek! Bugünün dünyasında sekinetin bütün kuşatıcılığı ile elde edilmesi ve aile ocağımızın maddi, manevi, psikolojik ve sosyal tüm boyutlarıyla sağlam bir sığınağa, emin bir limana ve sarsılmaz bir kaleye dönüşmesi, meskenlerimizin vahiy merkezli birer eğitim yuvası haline gelmesine bağlıdır.

Bu seri,( aile sohbetleri) işte bu kutlu amaca hizmet sadedinde hazırlandı.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789753523523
Yayın Tarihi 2012-10-15
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı İlimden İrfana; Aile Sohbetleri 2
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 300
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 185 X 235
Emeği Geçenler :
Yazar   : Selçuk Kütük

142.10

Liste Fiyatı : 203.00

Kazancınız : 60.90

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün

Bu üründen 1 adet satılmıştır.