İnsan Hak(sızlık)ları; İnsan Haklarını Yeniden Düşünmek - Edisyon - 9789753522106 - Kitap | siyerkitap.com
İnsan Hak(sızlık)ları; İnsan Haklarını Yeniden DüşünmekBu kitap Malezya, Kuala Lumpurda İnsan haklarını Yeniden Düşünmek üzerine düzenlenen uluslararası bir konferansın ürünüdür.

Sadece Batıda değil, batı dışında toplumları bile Batıdaki egemen güç odaklarının insan haklarından ne anladığını ve Batı dışındaki toplumlarda insan hakları sorunlarına nasıl yaklaşıldığına dair çok az sorgulama yapılmaktadır.

Bugün, önden gelen batı medyasının yaymış olduğu insan hakları düşüncesi, yorumları uygulamaları bir an evvel eleştirel olarak incelenmelidir.

Gerçek şu ki, egemen Batının insan hakları sicilleri bir bütün olarak ele alındığı takdirde hayli ürkütücüdür. Soğuk savaş sonrası insan hakları ve demokrasi zaferlerinin vermiş olduğu sarhoşlukla genelde tarihte en büyük insan hakları ihlallerinin (tabiî ki günümüzde de) Batı dışındaki birkaç şımarık diktatör tarafından değil, bilakis Batılı egemen güç odakları tarafından işlendiği unutulmaktadır.

Bu kitap bir taraftan küresel Batı egemenliği üzerinde yoğunlaşırken değer taraftan da, aynı ciddiyetle, kendi halkının insan haklarını çiğnerken hiç içi sızlamayan Batı dışındaki dünyanın elitlerini de kapsamına almaktadır. Aynı zamanda uzun soluklu tartışma bölümlerinde, günümüzde yeniden ihya edilmiş, bütünlükçü bir insan hakları anlayışı için vazgeçilmez olan manevi ve ahlaki değerlere de yer vermeye çalışmaktadır.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789753522106
Yayın Tarihi 2004-10-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı İnsan Hak(sızlık)ları; İnsan Haklarını Yeniden Düşünmek
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 368
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Edisyon
Çevirmen   : Oğuzhan Olaş

66.50

Liste Fiyatı : 95.00

Kazancınız : 28.50

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün