İz Tarlası;İnsanlar Şehirler Anılar - Halil Yılmaz - 9786257879538 - Kitap | siyerkitap.com
İz Tarlası;İnsanlar Şehirler Anılar

Çocukluğunun ilk yılları 2000’lerin başına denk gelenler, televizyonun, cep telefonunun, internetin ve benzeri teknolojik imkanların sanki öteden beri var olageldiğini, bunlarsız bir yaşamın imkansız olduğunu düşünebilirler. Saydığım bu ve benzeri teknolojik, elektronik araçların olmadığı yılları düşünmek ve anlamak oldukça zor olsa gerek bu nesil için.

Bu kitapta espriyle anlatılmaya çalışılan bir çok hikaye ve anekdotta, olayların yaşandığı çağın sosyal, ekonomik ve teknolojik imkanları ifade edilmeye çalışılmış ve gelecek nesillerin o dönemleri bir ölçüde zihinlerinde canlandırmaları da amaçlanmıştır.

Yaşadığımız hayatı bir tarlaya benzetirsek, üzerinde kalan izlerden dolayı ‘iz tarlası’ olarak tanımlamak da mümkün.

Günlük hayatta yaşanılan ve anlatılan birçok esprili olayın, kalıcı olabilmesi ve gelecek nesillere aktarılabilmesi, diğer bir ifadeyle unutulmaması açısından yazıya dökülmesine duyulan ihtiyaç bu kitabın yazılmasının sebeplerindendir.

Öte yandan, Amanoslarda kıt imkanlarla, öğrenimine başlamış bir kişinin, hayatta hangi mücadeleleri vererek, hangi aşamalardan geçtikten sonra hangi konuma kadar geldiği, belki gençlere örnek olur umudu da bu yazıların kaleme alınma sebeplerindendir.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786257879538
Yayın Tarihi 2021-03-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı İz Tarlası;İnsanlar Şehirler Anılar
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 304
Kapak Karton
Kağıt Karton
Boyut 140 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Halil Yılmaz

65.00

Liste Fiyatı : 100.00

Kazancınız : 35.00

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün