Kâinatın Efendisi; Hz. Muhammedin (s.a.v) Hayatı - Mehmet Oruç - 9789758525041 - Kitap | siyerkitap.com
Kâinatın Efendisi; Hz. Muhammedin (s.a.v) Hayatı

Her Peygamber; kendi zamanında, kendi mekanında, kendi kavminin hepsinden her bakımdan üstündür. Muhammed aleyhisselam ise her zamanda, her memlekette yani dünya yaratıldığı günden kıyamet kopuncaya kadar, gelmiş ve gelecek bütün varlıkların, her bakımdan en üstünüdür. Hiç kimse hiçbir bakımdan Onun üstünde değildir. Bu güç bir şey değildir. Dilediğini yapan her istediğini yaratan Onu böyle yaratmıştır. Hiçbir insanın Onu medh edecek gücü yoktur. Hiçbir insanın Onu tenkid edecek iktidarı yoktur. Bu birkaç günlük hayat eğer Ona tâbi olarak geçirilirse Saadet-i Ebediyye, sonsuz kurtuluş umulur. Yoksa Ona tâbi olmadıkça her şey hiçtir. Ona uymadıkça, her yapılan hayr, iyilik, burada kalır, ahirette ele bir şey geçmez.
Seyyid Abdülhakim Arvasî
Kuddise Sırruh

Akıcı üslupla kaleme alınan eser, İki bölümden oluşmaktadır. Eserde Peygamberimizin doğumundan vefatına örnek hayatını ve güzel ahlakını bulacaksınız.

Hayatı-Mübarek nuru. Dünyaya Teşrifleri. Gençliği ve evlenmesi. Peygamberliği ve Daveti
Mirac. Medinelilerin Biatı. Hicret. Medine devri. Savaşları; Bedir, Uhud, Reci ve Bi'r-i Maune vakaları, Hendek, Hudeybiye antlaşması, Davet Mektupları, Hayber'in fethi, Mute Savaşı, Mekke'nin fethi, Huneyn savaşı, Tebuk seferi. Veda haccı. Vefatı. Resulullahın üstün ahlâkı. Mucizeleri. Nasihat ve Tavsiyeler. Hilye-i Saadet. Bazı Zevaid Sünnetler

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789758525041
Yayın Tarihi 2020-08-05
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 6.Baskı
Sayfa Sayısı 544
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Mehmet Oruç
Ürün Tükendi.

17.55

Liste Fiyatı : 27.00

Kazancınız : 9.45