Karanlıktan Nur'a Hatıralarım - Hamdi Sağlamer - 9789752696952 - Kitap | siyerkitap.com
Karanlıktan Nur'a Hatıralarım

Risale-i Nur dünden bugüne hep bir iman mücadelesinin sembolü oldu.
İnsanları inkar ve isyan karanlığından imanın nurlu aydınlığına, sahil-i selamete ulaştıran bir sefine oldu.
Her türlü zorluk, yokluk, baskı ve takibin hüküm sürdüğü şartlar altında dahi kalplerde ve gönüllerde imanın ışığını, huzurunu ve saadetini hep canlı tuttu.
İşte bu yüzden yüz binler, şimdi milyonlar Risale-i Nur`un etrafında pervane oldular.
Nur`a yaklaştıkça, Nur`ları okudukça karanlıkları geride bıraktılar.
Karanlığın şiddeti arttıkça aydınlığın derecesi ve değeri o kadar artar. İşte zifiri karanlığın hakim olduğu bir dönemde yaşadı Hamdi Sağlamer. Üstelik o karanlığa bir de kendi hayatındaki karanlıklar da eklenmişti. Gençliğin sarhoşluğuyla İslam`ın emir ve kurallarını bir kenara bırakmıştı. Hayalleri, duyguları, düşünceleri ma¬ne¬viyata karşı yabanileşmişti.
O dönemi Günah deryasında girdaplar içinde sürüklenerek korkunç akıbetlere giden bir kuru yaprak gibi sürüklenip gidiyordum. İslamî ve imanî bilgilerden yoksun olduğumdan, bu gidişin dehşetini idrak edemiyor, bu akıntıdan kurtulmayı da düşü¬ne¬miyordum diye anlatan Hamdi Sağlamer karanlıklar deryasından Nur alemlerine nasıl ulaştığını anlatıyor. Sadece kendi hayatını değil, Risale-i Nur`a hizmet için çekilen sıkıntıları, karşılaşılan zorlukları ve bunlara karşı gösterilen büyük sabrı aktarıyor.
Bir döneme ışık tutan bu kitapta Hamdi Sağlamer`in hatıralarını okudukça kendinizi bulacak, iman nuruyla aydınlanmanın manevî lezzetini siz de tadacaksınız. Başta Zübeyir Gündüzalp ve Avukat Bekir Berk olmak üzere Risale-i Nur davasının örnek hizmetkarlarını daha yakından tanıyacaksınız.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789752696952
Yayın Tarihi 2009-04-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Karanlıktan Nur'a Hatıralarım
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 240
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Hamdi Sağlamer
Editör   : İkram Arslan
Ürün Tükendi.

7.78

Liste Fiyatı : 11.11

Kazancınız : 3.33

Stokta yok