Yazar : Zübeyir Yetik
Yayıncı : Pınar Yayınları
Kategori : Genç Öncüler
Fiyat: 6.50   Liste Fiyatı : 10.00
Ürün Satışta. % 35 İndirim 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9789753523356
Yayın Tarihi : 2012-04-19
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 120
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 140 X 200
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Yalnız Tevrat'ta değil, Kur'ân-ı Kerim'de de kendisine ilişkin haberler bulunan, adı çevresinde alabildiğine ayrıntılı rivayetler yayılmış olan, bir zenginlik simgesi olarak dillerde dolaşıp duran Karun, tam anlamıyla çağdaş bir kimlik, yaşamakta olduğumuz çağla tıpı tıpına uyumlu bir kişilik belirtir.

Zenginliğe verdiği önem, zenginliği bilime iliştirmesi, kendisindeki bilgiyle ilişkilendirmesi, bilimi zenginleşmek için kullanmış olması, zenginliğiyle yaptığı gösteriş ve bu yolla elde ettiği güce dayanarak insanlar üzerinde egemenlik kurmaya
kalkışması, hep, Karun'u çağdaşımız yapan birer öge olarak göze çarpar.

Bu açıdan baktığımızda, Karun, doğrudan doğruya ekonomi demektir. Dolayısıyla da ekonomimizin toplumda/yaşamda başat eğilim ve uygulama olarak işlev verdiği, etkin olduğu çağımızla özdeşlikgöstermesinde de yadırganabilecek bir yan yoktur.

Evet; insanlığın geçmişinde hemen her dönemin Kabilleri, Nemrutları, Firavunları, Samirleri, Ebu Cehilleri vardır.
Ve, onlar da, asallarının içinde bulundukları çağdaki etkinliklerine benzer bir işlevi kendi dönemlerinde gerçekleştirmekten geri durmazlar, yaşadıkları yerlerde. Bu böyledir. Bunun böyle olması dolayısıyla da, işte, Çağdaş Karunların Karun'la özdeşleşmişlikleri doğaldır.
(Tanıtım Bülteninden)

Okuyucu Yorumları