Kur'an ve Sünnet'e Göre Çocuk Eğitimi - Mehmet Sürmeli - 9786257297219 - Kitap | siyerkitap.com
Kur'an ve Sünnet'e Göre Çocuk Eğitimi

Çocuklar, Allah Teâlâ'nın insanlara hem lütfu hem de en önemli imtihan alanlarından biridir. Onlar, insanın merhametine arz edilmiş birer emanettirler. Evlenmenin amaçlarından birinin de her yönden sağlıklı nesiller yetiştirmek olduğu bilinecek olursa bu emaneti muhafaza etmenin önemi daha iyi kavranmış olur.

İnsanın yaratılışından beri çocukların eğitim-öğretimi hep ilk gündem maddesi olmuştur. Vahyin hayatı kuşattığı dönemlerde peygamberler bu konuda da ümmetlerine örnek olmuşlardır. Kur'an-ı Kerim'de çocuklukları anlatılan peygamberlerin hayatlarından çok rahat bir şekilde çocuk eğitimiyle ilgili ipuçları bulmak mümkündür.

Hz. İbrahim, Hz. İsmail, Hz. Yusuf, Hz. Musa, Hz. Yahya ve Hz. İsa (aleyhimüsselam) Kur'an'da çocuklukları anlatılan peygamberlerden bazılarıdır. Hz. Meryem'in yetiştirilmesiyle alakalı da ayetler mevcuttur. Peygamber Efendimizin (s.a.v.) çocukluğu ise bütün detaylarıyla sahih hadis kaynaklarında geçmektedir.

Yüce Allah peygamberlerin hayatları üzerinden bizlere uyarılarda bulunmuş ve çocuklarımızı nasıl yetiştirmemiz gerektiğine dair talimatlar vermiştir. Önemli olan, bunları pratik hayata uygulayarak, tevhidî bilince sahip örnek ve önder bir nesil yetiştirmektir.

Eğer bu konu ihmal edilirse neslimizi kaybedebilir, hiç beklemediğimiz bir zamanda inancı ciddi zarar görmüş fertlerin annesi-babası olabiliriz! İşte bu endişeyle çalışmamızda, Batılı pedagogların ve pozitivist eğitimcilerin yöntemleriyle değil, Kur'an ve Sünnet ekseninde Çocuk Eğitimi meselesini ele almaya çalıştık.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786257297219
Yayın Tarihi 2021-05-06
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Kur'an ve Sünnet'e Göre Çocuk Eğitimi
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 368
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Mehmet Sürmeli
Editör   : Recep Songül
Ürün Satışta. %30

59.50

Liste Fiyatı : 85.00

Kazancınız : 25.50

Stokta var
Aynı Gün Kargo   

Bu üründen 10 adet satılmıştır.