Küresel Çağda Tarih Yazmak - Lynn Hunt - 9786059125789 - Kitap | siyerkitap.com
Küresel Çağda Tarih Yazmak

1950'lerden bu yana tarihyazımına yön veren hakim paradigmalar artık işlevini yitirirken küreselleşme tartışması önem kazanıyor. Küreselleşme, tarihi ihya edecek yeni teori midir yoksa eski paradigmaları geri getirme tehdidi içeren bir Truva atı mı? Küreselleşme modernleşmenin diğer bir adı mıdır? Milliyetçilik küreselleşmeyi besler mi engeller mi? Toplum ve benlik üzerine yeni düşünme yolları, tarihin anlamı ve amacına ilişkin ne vaat ediyor?

Lynn Hunt, "büyük bir konuya dair kısa bir kitap" olarak tanımladığı bu eserinde, ekonomik, kültürel ve siyasi bir faktör olarak iyiden iyiye belirginleşen küreselleşmeyi tarihyazımı bağlamında ve yukarıdaki sorular eşliğinde tartışıyor.

"Tarihsel eğilimleri öngörmede Lynn Hunt'tan daha başarılısı yok. Hunt'ın kısa ve çarpıcı kitabı, tarihçiler için etkileyici bir karşılıklı bağımlılık bildirgesi sunuyor; karmaşık geçmişi çözümlemeye yönelik tüm imkânlarımızı kullanarak küresel bugünü işbirliğiyle anlayabilmek için."
David Armitage, Harvard Üniversitesi

"Hunt'ın bu yoğun ve derli toplu kitabı, tarihçilerin kendilerini çevreleyen dünyanın ortaya çıkışını nasıl yorumlayageldikleriyle ilgilenen öğrencilerin ve genel okuyucuların ilk uğrağı olacaktır."
Brendan Simms, Wall Street Journal

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786059125789
Yayın Tarihi 2018-05-04
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Küresel Çağda Tarih Yazmak
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 152
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 165 X 225
Emeği Geçenler :
Yazar   : Lynn Hunt
Çevirmen   : Erdem Kayserilioğlu
Ürün Satışta. %45

59.95

Liste Fiyatı : 109.00

Kazancınız : 49.05

Stokta var
Aynı Gün Kargo   

Bu üründen 15 adet satılmıştır.