Kürtler, Sol ve Sekülerleşme; HDP Üzerine Eleştirel Yazılar - Adem Palabıyık - 9789753524711 - Kitap | siyerkitap.com
Kürtler, Sol ve Sekülerleşme; HDP Üzerine Eleştirel Yazılar

HDP üzerine ve etrafında kaleme alınan eleştirel yazılar Âdem Palabıyık'ın yıllara dayanan çalışmalarından bir kesit. Kürt meselesinin çözüm süreci çerçevesinde yoğun olarak tartışıldığı yıllarda meseleyi akademik çerçevede ele alan Palabıyık, PKK'nın kurulmasından sonraki gelişmeler, Kürt sorunu, sekülerleşme ve sosyolojik dönüşümler hakkında makaleler yazmış bir isim.
Onun yazılarından oluşan Kürtler, Sol ve Sekülerleşme Kürt meselesi etrafında olup bitenleri sekülerleşme sürecinin tezahürleri zaviyesinden anlamlandırmasıyla farklılaşmakta. Çalışma aynı zamanda HDP'nin izlediği politikalara etki eden aktörleri de eleştiriyor. HDP'nin, kendisine düşen her sivil siyasi sorumlulukta adres olarak Kandil ya da İmralı'yı işaret etmesi sorunun gerçek yanlarını daha iyi görmeyi sağlıyor. Sol ve Kürt hareketinin ilişkisini ihmal etmeden dahası bunu anlamlandırmak için hınç kavramından hareket etmesi de ayrıca önemli.
Âdem Palabıyık'ın genel olarak 2000'li yıllardan sonra yaşananları irdelediği Kürtler, Sol ve Sekülerleşme meselenin farklı boyutlarını kuşatan farklı bir kitap.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789753524711
Yayın Tarihi 2018-05-21
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Kürtler, Sol ve Sekülerleşme; HDP Üzerine Eleştirel Yazılar
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 275
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 140 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Adem Palabıyık
Grafiker   : Ömer Faruk Yıldız

53.90

Liste Fiyatı : 77.00

Kazancınız : 23.10

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün

Bu üründen 1 adet satılmıştır.