Format Kitap
Barkod 9789755747521
Yayın Tarihi 2019-10-23
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 11.Baskı
Sayfa Sayısı 740
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Alex Haley
Çevirmen   : Yaşar Kaplan

Malcolm X'in hikâyesi, sadece bir şahsın veya bir ailenin değil, tüm Siyahların, hatta Siyahlara yaptıkları ile hâlâ gündemden çıkmayan bir yönetimin küçük ölçekli ama derinlikli bir hikâyesidir.
Bazılarının ?Amerika'yı titreten adam, bazılarının ?Amerika'da bir isyan çıkarabilecek veya bir isyanı bastırabilecek tek adam dedikleri bir büyük mücadele adamının ibretlerle ve acılarla dolu bu hikâyesi, engellenemeyen bir özgürlük savaşının, ne pahasına olursa olsun hakikate ulaşma yoluna adanmış yenilmez bir iradenin, insanlık onurunun, insan dirayet ve haysiyetinin hikâyesidir...
Bu hikâye aynı zamanda, yeryüzünün her bölgesinde yaptıkları ile tüm insanlığın ?yüz karası haline gelmiş, buna rağmen kendi tarihindeki ve kendi vicdanındaki ?karayı görmeden, vatandaşlarından bir kısmının ?karalığına takmış süper paranoyak bir gücün, köle ticaretinden bu yana yaptıklarından hiç pişman olmadığının ve başına gelenlerden hiç ders almadığının içeriden yapılmış gözlemlere dayalı bir belgesidir.
Ölenin değil, öldürenin kaybettiği bir hikâye bu. Şehitlerin öldükten sonra da destansı hikâyeleriyle mücadeleye devam ettiklerini gösteren bu kitap, bizi önemli bir insanla tanıştırıyor; çünkü Malcolm'ü anlamak, insanlığı anlamaktır.

devamını oku..
Kategori : Edebiyat
% 35
indirim
30.55
Liste Fiyatı : 47.00
Kazancınız : 16.45
Miktar :  
Adet
Temin Süresi : 7 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %35 indirim