Modern İslam Düşüncesinin Tenkidi (2 Cilt Takım); Yaşar Nuri Öztürk'ün Görüşlerinin Eleştirisi - Ebubekir Sifil - 9786055634261 - Kitap | siyerkitap.com
Modern İslam Düşüncesinin Tenkidi (2 Cilt Takım); Yaşar Nuri Öztürk'ün Görüşlerinin Eleştirisi

Modern Çağın hakim düşünme, algılama ve değerlendirme biçiminin İslam Dünyası'ndaki izdüşümü, şirazesi bozulmuş, istikamet ve tutarlılıktan yoksun bir düşünce ortamının oluşması şeklinde tezahür etmiştir. İslam irfanının kültürel, düşünsel ve amelî planda belirleyici olan ve evrensel ortak insanî değerlerin oluşumuna inkar edilemez katkılar sunmuş bulunan en temel ontolojik ve epistemolojik kodları, modern zamanlarda yine bizzat "Müslüman"lar tarafından pervasızca tahrip edilmeye çalışılmaktadır.

Bu bağlamda ülkemizde özellikle 70'li yılların sonundan itibaren ivme kazandığı gözlenen bir "sapma" söz konusudur. Adına "geleneksel" denen değerlere karşı başlatıldığı ifade edilen bu mücadele, aslında ifadesini Kur'an ve Sünnet'te bulan en temel düşünsel ve akîdevî belirleyicilere karşı bir "başkaldırı"dır. Zaman zaman "popüler/vulgarize" bir mahiyet de arz eden bu başkaldırının dayandığı varsayılan ilmî ve metodolojik argümanlar hakkında şu ana kadar ne yazık ki ciddî bir sorgulama yapılmış değildir. Yazar, değinilen anlayışın prototipini oluşturan isimlerin yaklaşımlarını, bu kitapların oluşturduğu bir seri içerisinde temel kaynaklara inerek kritik etmektedir.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786055634261
Yayın Tarihi 2019-12-31
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Modern İslam Düşüncesinin Tenkidi (2 Cilt Takım); Yaşar Nuri Öztürk'ün Görüşlerinin Eleştirisi
Baskı Sayısı 7.Baskı
Sayfa Sayısı 1040
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Ebubekir Sifil
Ürün Tükendi.

24.70

Liste Fiyatı : 38.00

Kazancınız : 13.30

Stokta yok