Popülizmin Küresel Yükselişi Performans, Siyasi Üslup ve Temsil - Benjamin Moffitt - 9789750529467 - Kitap | siyerkitap.com
Popülizmin Küresel Yükselişi Performans, Siyasi Üslup ve Temsil

"İşte milyon dolarlık soru: Popülizmi gelecekte neler bekliyor? Popülist aktörler dünya çapındaki başarılarının keyfini sürmeye devam edecekler mi? Popülizmin farklı bağlamlarda ‘ana akımlaştırılmaya' devam etmesini bekleyebilir miyiz? Açıkça ifade etmek gerekirse, şayet koşullar bugünkü haliyle devam ederse, popülizmin belirleyici konumunu uzun dönemde sürdürme ihtimali yüksek. Popülizm için iyi zamanlar olduğu söylenebilir." Son yıllarda hakkında en çok konuşulan kavramların başında popülizm geliyor dersek, abartmış olmayız. Peki ama popülist politikaların ve popülist siyasetçilerin böylesine itibar gördüğü bir zamanda, popülizmi bir "arıza" olarak görerek kestirip atmadan, onu tam da "bugün" nasıl ele alabiliriz?"

Benjamin Moffitt, bu kitapta, popülizm etrafındaki temel tartışmaları okuyucuya sunuyor ve bunun yanında, popülizmin "bugüne" dair ne tür izler taşıdığını titizlikle keşfe çıkıyor. "Siyasi üslup" kavramını zenginleştirerek popülizmin çağdaş biçimlerini anlamaya ve günümüz popülizmine özgü özellikleri açığa çıkarmaya çalışıyor.

Popülizm üzerine ciddiyetle eğilmek isteyenler için zengin ve zihin açıcı bir kaynak.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789750529467
Yayın Tarihi 2021-02-10
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Popülizmin Küresel Yükselişi Performans, Siyasi Üslup ve Temsil
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 280
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 130 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Benjamin Moffitt
Çevirmen   : Onur Özgür

70.80

Liste Fiyatı : 88.50

Kazancınız : 17.70

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün