Resimli Türkçe Sözlük; Türkçe Öğrenmek İSteyen Yabancılar İçin - Enes Ağrıkan - 9786050302660 - Kitap | siyerkitap.com
Resimli Türkçe Sözlük; Türkçe Öğrenmek İSteyen Yabancılar İçin

Ural-Altay dil ailesinin bir mensubu olan Türkçe, dünyada en eski yazılı metinlere sahip olan dillerden bir tanesidir.
Çeşitli yazı dilleriyle Avrupa, Ortadoğu ve Asya gibi çok geniş bir coğrafyada temsil edilen Türkçe, dünyada en çok konuşulan diller arasında 5. sırada yer almaktadır. İçerisinde bulunduğumuz coğrafyada konuşulan Batı Türkçesinin bir kolu olan Türkiye Türkçesi ise yazı dili ve çeşitli ağızlarıyla Balkanlar, Ege Adaları, Anadolu, Kıbrıs, Ortadoğu ile
Avrupa ve Asya kıtalarında konuşulmaktadır. Türkçe'yi Türkçe bilmeyenlere öğretme amacıyla yapılan incelemeler göz önüne alındığında, eldeki bilgilerle, bu çalışmaların XI. yüzyıla kadar gittiğini görmekteyiz. Kaşgarlı Mahmut ile başlayan
bu etraflı dil incelemeleri, günümüze kadar farklı dil ve şekillerde var olagelmiştir. Günümüzde ise savaş vb. sebeplerle bu öğretim, gerek insani gerek içtimai gerekse iktisadi açıdan bu topraklar için bir hayli önem arz etmektedir.
Biz bu çalışmada, Türkçe ile yeni tanışan insanlara Türkçe'yi sevdirmek ve onların kelime hazinelerine yardımcı olabilmek için günlük dilde çokça karşılaşacağımız kelimeleri görsel olarak anlatmayı tercih ettik.
Bu çalışma, insan ve çevresi hakkında yaklaşık 2000 kelimeyi ihtiva etmektedir. Günlük hayatta sıkça kullanılan cümleler ise diyaloglar üzerinden verilmiştir. Bu çalışmayı hazırlarken yardımını bir an olsun esirgemeyen Grafik tasarımcı Büşra Yurtseven kardeşime teşekkür eder, bu çalışmanın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ederim.
Enes Ağrıkan

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786050302660
Yayın Tarihi 2016-11-07
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Resimli Türkçe Sözlük; Türkçe Öğrenmek İSteyen Yabancılar İçin
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 190
Kapak Kuşe
Kağıt 2.Hamur
Boyut 170 X 240
Emeği Geçenler :
Grafiker   : Büşra Yurtseven
Yazar   : Enes Ağrıkan
Ürün Tükendi.

16.25

Liste Fiyatı : 25.00

Kazancınız : 8.75

Stokta yok