Rönesans Papalarının Türklerle İş Birliği - Hans Pfeffermann - 9789753524919 - Kitap | siyerkitap.com
Rönesans Papalarının Türklerle İş Birliği

Rönesans dönemi papalarının Türklerle sürdürdükleri iş birliği ve ilişki, dinin reel politika üzerindeki yönlendirici etkisini gerektiğinde nasıl devre dışı bırakılmakta olduğunun ve genel politikanın bir vasıtası olarak nasıl kullanıldığının göstergesidir. Bu durum, dönemin sair Avrupa devletleri yanında Osmanlı Devleti için de geçerlidir.

Kemal Beydilli'nin Hans Pfeffermann'dan çevirdiği ve yayına hazırladığı Rönesans Papalarının Türklerle İş Birliği adlı eser, yalnızca Papalık tarihinin değil, karşılıklı münasebetler açısından Türkler yanında Avrupa'nın diğer devletlerinin de izledikleri politikaların anlaşılmasında değerli bir kaynaktır.

Avrupa'nın özellikle Papalık dahil olmak üzere dönemin İtalya'sının içinde bulunduğu karışık durumun gözler önüne serilmesi, Avrupa istikametindeki Türk ileri harekatının daha rahat anlaşılmasına katkıda bulunur. II. Mehmed'in Otranto'ya asker çıkartması ve İtalya'nın fethine girişmesinin, bu siyasi kargaşa ve zafiyet dikkate alındığında pek de o kadar zor bir iş olarak görülemeyeceği, bu eserle daha da açık bir şekilde ortaya çıkmaktadır.


Devamı

Format Kitap
Barkod 9789753524919
Yayın Tarihi 2021-01-18
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Rönesans Papalarının Türklerle İş Birliği
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 332
Kapak Ciltli
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Adem Özköse
Yazar   : Hans Pfeffermann
Çevirmen   : Kemal Beydilli
Grafiker   : Ömer Faruk Yıldız
Düzeltmen   : Tekin Öztürk
Ürün Satışta. %30

101.50

Liste Fiyatı : 145.00

Kazancınız : 43.50

Stokta var
Aynı Gün Kargo   

Bu üründen 3 adet satılmıştır.