Rusya ve Avrupa'da Oryantalizm - Vasiliy Vladimiroviç Bartold (Wilhelm Barthold) - 9799756614166 - Kitap | siyerkitap.com
Rusya ve Avrupa'da Oryantalizm

Ünlü rus şarkiyatçısı v. v. barthold`un başyapıtlarından birisi olan "rusya ve avrupa`da oryantalizm", klasik batı şarkiyatçılığının iki önemli kaynağını farklı boyutlarıyla resmetmektedir barthold, bir orta asya tarihçisi olmasının yanı sıra rusyadaki doğu araştırmalarının kurumsallaşmasında en önemli katkıyı yapanların başında yer almaktadır genel olarak, alman pozitivist tarih yazıcılığından ve evrimci toplum kuramından beslenerek kuramsal çerçevesini oluşturmuş olan barthold, bir yandan orta asya tarihini incelerken, diğer yandan da doğuya ilişkin batılı bakış açısının tarihsel temellerini ortaya koymak istemiştir.
Konusunun vazgeçilmez metinlerinden birisi haline gelmiş olan elinizdeki eserde barthold, şarkiyatçılığın gelişim seyrini, siyasal ve toplumlararası alanda ortaya çıkan gelişmelerle paralel biçimde incelemektedir türkiye`deki tarih yazıcılığını ve türkiyat çalışmalarını etkilemiş birisim olması nedeniyle barthold`un bu kitabı daha da önem arz ediyor.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9799756614166
Yayın Tarihi 2004-09-01
Orjinal Adı Rusya ve Avrupa'da Oryantalizm
Sayfa Sayısı 448
Kapak
Kağıt
Boyut 140 X 230
Emeği Geçenler :
Yazar   : Vasiliy Vladimiroviç Bartold (Wilhelm Barthold)
Çevirmen   : K.bayraktar, Ayşe Meral
Ürün Tükendi.

14.28

Liste Fiyatı : 21.00

Kazancınız : 6.72

Stokta yok