Sadakatte Zirve - Hz. Ebubekir (Ra) - Salih Suruç - 9789752636279 - Kitap | siyerkitap.com
Sadakatte Zirve - Hz. Ebubekir (Ra)

Dört Halifenin İlki, Peygamberimizin Hicret Dostu

Siyer ödüllü yazarımız Salih Suruç, her evde, her gönülde yer bulan Allahın Elçisi Hz. Muhammedin(sav) Hayatı kitabından sonra, Asrı Saadetin gözbebeği Hz. Ebubekir Sıddikın(ra) hayatını okuyucuyla buluşturuyor. Sadakatte Zirve Hz. Ebu Bekir(ra) kitabı, Hz. Ebu Bekirin doğumundan vefatına kadarki yaşamını, Mekke ve Medine yılları, Halifelik dönemi, hizmetleri ve dönemindeki fetihleri, kişiliği, ailesi ve saadet dönemindeki arkadaşlarıyla olan ilişkisi ile ele alıyor ve baştan sona akıcı bir üslupla sunuyor. Fazilet, güzellik ve hayırla geçen bu imrenilecek hayat hikâyesini, onunla yaşıyor gibi okuyacaksınız.

O, hayatında istikamet ve manevi ahengini zerre kadar bozmayan ender insanlardan biridir. Her zaman dengeli davranmasını bilmiş, her zaman ve zeminde uzlaştırıcı ve kararlı tavrıyla Müslümanlar için gerekli biri olduğunu göstermiştir. Onu dersleri ve ünsiyetiyle özel olarak yetiştiren sevgili Efendimiz bu nedenle birçok kez, Sen bize lazımsın, ey Ebu Bekir, buyurmuşlardı. Hayatında Ona(sav) lazımdı, vefatından sonra ise geride bıraktığı ümmetine


Salih Suruç Biyografi:
Peygamberler şehri Şanlıurfada doğdu (1953). İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsünü bitirdi (1976). Çeşitli dergi, yayınevi ve gazetelerde editörlük, kültür sanat ve edebiyat sayfası koordinatörlüğü yaptı. Çerkezköy Merkez Vaizliği, Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Milli kütüphanede Daire başkanlığı ve Duşanbe Kültür ve Turizm Müşavirliği görevlerinde bulundu. Peygamberimizin Hayatına ilişkin çalışmasıyla 1988de Pakistanda Siyer dünya birincilik ödülünü aldı. Sadakatte Zirve Hz. Ebu Bekir(ra) kitabı, aynı zamanda yazarın Timaş Yayınlarından çıkan Allahın Elçisi Hz.Muhammedin(sav) Hayatı isimli iki ciltlik ödüllü çalışmasının devamı niteliğindedir.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789752636279
Yayın Tarihi 2019-11-27
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 7.Baskı
Sayfa Sayısı 288
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Salih Suruç
Ürün Satışta. %30

21.00

Liste Fiyatı : 30.00

Kazancınız : 9.00

Temin Süresi : 2 Gün

Bu üründen 6 adet satılmıştır.