Format Kitap
Barkod 9786055634001
Yayın Tarihi 2020-02-20
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 7.Baskı
Sayfa Sayısı 619
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 160 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Ebubekir Sifil

Fıkh'ı, Müslümanların önünü açmakla görevli bir mekanizma olarak görme eğiliminin giderek ısrara dönüşmekte olduğu bir ortamda, ahiretimiz için neyin zararlı olduğu değil, dünyamız için neyin faydalı olduğu sorusu ve endişesi ön plandadır. Seküler dünyanın talepleri, dayatmaları, kuşatmaları karşısında -direnmek şöyle dursun-, uyum sağlamayı hayat ilkesi edinmiş Müslümanların, Fıkh'a durumu meşrûlaştırıcı bir misyon yüklemesi kaçınılmaz olmaktadır.

Fıkıh'la ilişkimizdeki tâyin edici faktör, dünya merkezli/seküler tercihlerimiz olunca Fıkıh da dünyayı ahirete yönelik olarak tanzim etmenin vahiy merkezli zemini olmaktan çıkıp, dünyayı dünya için tanzim eden hukuka dönüşmektedir. Üstelik de pek çok boyutu tırpalanmış olarak.

Elinizdeki kitap, esas itibariyle bu kırılmanın İslâmî ilimlerin hemen tamamına taalluk eden tezâhürlerini mercek altına almaktadır. Sorulan sorular, hükmü merak edilen fer'î-fıkhî meselelerle sınırlı olmayıp, bütünüyle din telakkimizi ilgilendiren alanları ihâta etmektedir. Akaid/Kelâm başta olmak üzere bütün İslâmî ilimlerle ve Kur'ân-Sünnet başta olmak üzere edille-i şer'iyyenin hemen tamamıyla ilgili soru ve cevapları ihtivâ eden bir kitabın özet/muhtasar olması mümkün değildi. Bu sebeple sorulara el-Cevap: Caizdir/değildir demekle yetinilmemiş, kimi zaman soruların arka planına da inilerek detaylı cevaplar verilmeye çalışılmıştır.

devamını oku..
Kategori : İslam | Kültür
% 35
indirim
32.50
Liste Fiyatı : 50.00
Kazancınız : 17.50
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.