Selahaddin; Kutsal Savaşın Politikaları - Malcolm Cameron Lyons - 9789753522496 - Kitap | siyerkitap.com
Selahaddin; Kutsal Savaşın Politikaları

Bir Selahaddin Eyyubi Kitabı

Bu eserin gayesi, Selahaddin hakkında yazan modern biyografi yazarlarının vardığı hüküm ve sonuçların oturtulabileceği referans çerçevesini güçlendirmek amacıyla Selahaddin´in hayatını yeniden mercek altına almanın mümkün olduğu kadar, mevcut bulgulara yenilerini ilave etmektir.
Bu gaye için Selahaddin´in yaşadığı dönemin kaynaklarına, özellikle de bu dönemde yazılan, diplomatik veya şahsi mektuplardan günümüze kalanlara yoğunlaşılmıştır. Bunlar, Selahaddin´in Mısır´da iktidara gelişi ya da Üçüncü Haçlı Seferi´nin tarihi hakkındaki mevcut bilgilerimize fazla bir şey eklemese de, Selahaddin´in yaşadığı dönem için büyük değer taşımaktadır.

Lyons ve Jackson´un kaleminden son derece önemli bir tarihi vesika özelliği taşıyan ´Selahaddin´ kitabı, Selahaddin´in Mısır´ da geçirmiş olduğu dönemi, yaptığı savaşlardan imparatorluk kurma sürecine kadar yaşadığı iktidar çatışmalarını, imparatorluğu oluşturmasından Kudüs´ü fethine kadar yaşananları, literatüre geçmiş önemli tarihçilerin belgeleri ışığında ve haritalar eşliğinde anlatmaktadır.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9789753522496
Yayın Tarihi 2006-12-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Selahaddin; Kutsal Savaşın Politikaları
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 486
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Malcolm Cameron Lyons
Yazar   : D. E. P. Jackson
Yazar   : Malcolm Cameron Lyons;D. E. P. Jackson
Çevirmen   : Zehra Savan

168.00

Liste Fiyatı : 240.00

Kazancınız : 72.00

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün