Şeyh Edebali'den Günümüze Mesajlar - Muammer Yılmaz - 9786257324489 - Kitap | siyerkitap.com
Şeyh Edebali'den Günümüze Mesajlar

Biz bu çalışmamızda Sevgi Pınarı Edebali'nin Osman Bey'e ve oğluna söylediği ve şimdiye kadar hiçbirine yorum getirilmemiş bu altın öğütleri, nasihatleri, tek tek ele alarak yapılmamışı yapmaya çalıştık. Gönül doktorunun her öğüdünü kendi çapımızda yorumlamaya çalıştık ve böylece ortaya ilginç bir çalışma çıkmış oldu.

Osmanlı Devletine manevi güç veren, bu soylu devletin ilk kadısı ve müftüsü olan Şeyh Edebali; Osman Gazi'nin her hususta istişare edip danıştığı bu gönül adamının, Osman Bey'e nasihati, gerçek bir lider devlet adamında ve her insan da bulunması gereken vasıarı içermesi yanında; dünü bugüne, bugünü de yarınlara bağlayıp açan altın bir anahtardır. Biz bu anahtarı biraz daha açmaya çalıştık.

Ey oğul, beysin. Bundan sonra öfke bize, uysallık sana. Güceniklik bize, gönül almak sana. Suçlamak bize, katlanmak sana. Kötü söz, şom ağız, haksız yorum, geç imsizlikler, uyuşmazlıklar bize, bağışlamak sana. Ey oğul, bundan sonra bölmek bize, bütünlemek sana. Üşengeçlik
bize, uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek sana. Sabretmesini bil, vaktinden önce çiçek açmaz. Şunu da unutma, insanını yaşat ki Devlet yaşasın.

Ey oğul, işin ağır, işin çetin, gücün kıla bağlı. Hizmette önde, ücrette geride olasın. Vazifenin ağırına talip olmaktan kaçınmayasın. Vazifenin ağırlığı Yaratanın kullarına ihsanıdır. Allah yardımcın olsun...

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786257324489
Yayın Tarihi 2021-02-26
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 88
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Muammer Yılmaz
Ürün Satışta. %35

18.20

Liste Fiyatı : 28.00

Kazancınız : 9.80

Temin Süresi : 2 Gün

Bu üründen 1 adet satılmıştır.