Şifacı; Berweuli - Hatice Dırmıkcı - 9786057525277 - Kitap | siyerkitap.com
Şifacı; Berweuli

"Neden aranıyordu?"
"Kralına ihanetten."
"O halde idam edilecek...
Zaten ölü bir adamı mı iyileştirdim ben şimdi?"
"Son nefes verilene kadar hayattan umut kesilmez, kızım. Bunu en iyi sen bilirsin."

Labirentlerle dolu bir hapishane olan Ngola Lu'da yıllardır hapis yatan genç bir kız bulunur: Uli... Ömür boyu mahkûm! Onu herkesten koruyan Başgardiyan Durwa ile büyük bir sırrı paylaşırlar: Uli normal insanların aksine hızla iyileşebilme yeteneğine sahiptir ve başka insanları da dokunarak tedavi edebilmektedir.
Durwa, sonsuza dek Uli'nin yanında olamayacağını bilir, yaşı ilerlemiştir ve geleceği hakkında endişenlediği Uli için bir şans yaratmak ister: ömür boyu mahkûm olmaktansa kaçak olmak... Umut dolu bir çözüm!
Bir gün kızın hücresine iyileştirmesi için ölümcül yarası olan birini getirir. Bu adam, vatanına ihanet etmekle suçlanan Arkay Krallığı'nın eski kanat beyi Moita'dır. Uli, Moita'yı iyileştirir ama bu tedavi diğerlerinden farklı olarak ikili arasında farkında olmadıkları gizemli bir bağ yaratır. Durwa, kurtardıkları adamın Uli'ye yeni bir hayat verebilmesi için hapishaneden kaçmalarına yardımcı olur. Böylelikle Uli'nin uzun bir inziva olan yaşamı, Moita ve arkadaşlarıyla çıktığı beklenmedik yolculukla yeniden başlar.
Kimliğini saklayan, çölün kavurucu sıcaklarında yaşam mücadelesi veren, diyar diyar dolaşıp yazları sirk kuran bir çingene kabilesine karışan Uli'nin macerasının anlatıldığı "Şifacı", Hatice Dırmıkcı'nın kaleminden; heyecan uyandıran, okura gizemin büyüsünü tattıran ve aşka dair yumuşak hisler duyuran sürükleyici bir fantastik roman!


Devamı

Format Kitap
Barkod 9786057525277
Yayın Tarihi 2018-12-07
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Şifacı; Berweuli
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 302
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Emeği Geçenler :
Grafiker   : Yunus Karaaslan
Yazar   : Hatice Dırmıkcı
Hazırlayan   : Münir Üstün;Merve Kar;Çelebi Şenel

66.50

Liste Fiyatı : 95.00

Kazancınız : 28.50

Stokta yok
Temin Süresi : 2 Gün