Siyer Araştırma Dergisi - 12 Sayı - - SH12 - Kitap | siyerkitap.com
Siyer Araştırma Dergisi - 12 Sayı

SİYERARAŞTIRMALARI (AKADEMİK) DERGİSİ
6 AYLIK AKADEMİK DERGİ
Ocak- Haziran / Sayı:12
Yine zengin ve dolu dolu bir içerikle sizlerle birlikte olmaktan duyduğumuz mutluluğu paylaşarak, selamlıyoruz hepinizi. Bahtiyarız, çünkü 2021 yılı Aralık ayında iki dergi ile siz kıymetli okurlarımıza sesleniyoruz. İlki elinizdeki sayımız, ikincisi ise Hz. Peygamber’in (sas) hayatının ele alındığı İngilizce sayımız.
Bu sayımızda, diğer araştırma makaleleri yanında, Abdullahlarla başlattığımız sahabî biyografilerini, önümüzdeki sayılarından itibaren alfabetik olarak –daha çok- hayatı çalışılmayan sahabîleri bir düzen içerisinde yayımlayarak, bu güzîde insanları ilim ve kültür tanıtmayı sürdüreceğiz. Bu anlamda kıdemli olanlar kadar, genç ve yeni araştırıcıların da desteğini her zaman yanımızda görmek bizlere güç katacaktır.
Bu sayımıza değerli çalışmalarıyla katkı sunan kıymetli araştırıcılarımız, Prof. Dr. Ünal Kılıç ve Muhammed Karaca’ya, Arş. Gör. Dr. Hasan Kılıç, Ar. Gör. Muhammed Uç, Ar. Gör. Mehmet Emin Demir, Mustafa Havyar, Arş. Gör. Fahrettin Haliloğlu ve Dr. Muhammed İhsan Hacıismailoğlu, Dr. Majed Hajmohammad, Şehba Yazıcı ile Çiğdem Özay’a gönülden teşekkür ediyoruz.
Ayrıca geçen sene ebedî âleme göçen değerli meslektaşımız Doç. Dr. Abdurrahman Daş için bir vefeyât yazısı kaleme alan Prof. Dr. İsmail Erdoğan’a da hassaten şükranlarımızı sunar, başta merhum hocamızın olmak üzere Hakk’a yürüyen bütün hocalarımıza Cenâb-ı Mevlâ’dan sonsuz rahmet ve mağfiret niyaz ederiz.
Siyer Araştırmaları Dergisi’nin elinize ulaşmasında değerli gayret ve emeklerini takdirle yâd edeceğimiz kıymetli Editör yardımcılarım Doç. Dr. Hakan Temir ve Ar. Gör. Ali Tekkoyun, alan editörümüz Dr. Hüseyin Gökalp, İngilizce dil editörü Elif Nur Dönmezgüç’e, yardım ve desteklerini esirgemeyen Siyer Vakfı’nın kurucusu Muhammed Emin Yıldırım, yöneticileri ve çalışanları başta olmak üzere, işin mutfağında yer alan Muhammed Ali Alioğlu ve Mezher Şeker beyleri de hayırla ve şükranla zikretmemiz gerekir.
Yeni sayımızda yeniden bir arada olmak ümidi ve duasıyla sağlıcakla kalın!

Devamı

Format Kitap
Barkod SH12
Yayın Tarihi 2020-01-15
Ürün Satışta. %0

30.00

Liste Fiyatı : 30.00

Kazancınız : 0.00

Bu üründen 1 adet satılmıştır.