Siyer Araştırma Dergisi - 6 Sayı - - 2770000025652 - Kitap | siyerkitap.com
Siyer Araştırma Dergisi - 6 Sayı

Elinizdeki dergi, ülkemizin Siyer alanındaki ilk hakemli dergisi. 2017 yılının ilk ayında,iddialı ama mütevazı niyetle,yayım hayatına başlamıştı. VI. sayısında editörlük nöbeti bu satırların yazarına devredildi. Bayrağı, değerli meslektaşım Ali Tekkoyun ile birlikte taşıyacağız. Hz. Peygamber (sas) söz konusu olunca, nutuklar tutuluyor, mazeretler bitiyor. Bununla birlikte vazifemizin, büyük bir sorumluluk gerektirdiğinin farkındayız. Allah (cc) bizleri mahcup etmesin. Henüz sözün başında,dergimizin yayın hayatına girmesinde ve ilk beş sayısınınokuyucuya ulaşmasında büyük emek ve mesâî harcadıklarına tanıklık ettiğim'kurucu' editörlerimiz Sayın Prof. Dr. Adnan Demircan ve Sayın Prof. Dr. Şaban Öz'e,ayrıcabizlere bu görevi tevdî edenSiyer Vakfı'nın değerli yöneticilerine şükranlarımızı sunuyoruz.Başından itibaren gönderdikleri göz nuru çalışmalarıyla,muhtevanın zenginleşmesine katkı sunanyazarlarımız ile işin mutfağında yani vakfın dergicilik masasını yürüten idarî personele de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Hamdolsun,kimi zorluklara rağmen, dergimizin VI. sayısını, siz değerli okuyucularımıza ulaştırmanın kıvancını yaşıyoruz. Bu sayımıza telif çalışmalarıyla katkıda sunan Kasım Şulul, Nurettin Gemici, Hatice Nur Ertürk ve Göngör Aksu'ya, kitap tanıtımı dolayısıyla Ali Tekkoyun'a ve vefeyât yazılarıyla Mustafa Ağırman, Muhammed Hanefi Palabıyık ve İsmail Atçeken'eteşekkür eder, desteklerinin devamını dileriz. Bundan sonraki sayılarımızda Siyer alanına katkı sunacak her türlü akademik araştırma, inceleme, tercüme, kitap tanıtımı ve diğer çalışmaları,değerlendirmekten ve yayımlamaktan memnuniyet duyacağımızı peşinen ilave etmek isteriz.
Bu vesile ile, yakın zamanda ebediyete uğurladığımız, yazdıkları eserleri, konuştukları meseleleri ve yetiştirdikleri öğrencileriyle arkalarında önemli izler ve hatıralar bırakarak aramızdan ayrılan muhterem Prof. Dr. Ahmet Önkal ve Prof. Dr. Asri Çubukçu hocalarımıza Cenâb-ı Hak'tan rahmet, yakınlarına, meslektaşlarına ve öğrencilerine başsağlığı diliyoruz. Üzerimizde hakkı ve emeği olan diğer hocalarımıza hayırlı, sağlıklı ve uzun bir ömür, genç ilim yolcularına da sabır, kolaylık ve esenlikniyaz ediyoruz.

Devamı

Format Kitap
Barkod 2770000025652
Yayın Tarihi 2019-10-24
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

25.00

Liste Fiyatı : 25.00

Kazancınız : 0.00

Stokta yok

Bu üründen 2 adet satılmıştır.