Siyer Araştırma Dergisi - 8 Sayı - - SH8 - Kitap | siyerkitap.com
Siyer Araştırma Dergisi - 8 Sayı

Dünyaca garip bir zaman diliminden geçiyoruz. Her birimiz, planladıklarından bambaşka günler yaşadığı bir yılın yarısından fazlasını geride bıraktık. Koronavirüs, ne yazık ki yaşattığı yüzbinlerce can kaybıyla birlikte bulaştığı tüm ülkelerin sağlığından ekonomisine, sosyal hayatından alışkanlıklarına kadar hemen her şeyi kasıp kavurmaya devam ediyor. Bizim gibi her gün başka bir sorunla cedelleşmek zorunda kalan coğrafyamızda, henüz “normal” olanı tanımadan, hiç beklenmedik bir anda hayatımıza giren yeni kavramlardan biriyle tanışıyoruz: “Yeni normal”...
Sağlığın “en büyük nimet ve devlet” oluşu, bu “yeni normal”in vaz geçilmez mottosu olacak gibi. Bu nedenle, henüz koronalı günlerin başlarında yayın kurulumuz olarak, dergimizin bu yeni sayısının dosya konusunu “Hz. Peygamber ve Sağlık” olarak seçtik. İnşallah dergimiz bundan böyle de sürpriz konularla karşınıza çıkacak.
Hep birlikte yaşadığımız bu zor ve sıkıntılı sürece rağmen, dergimizin sekizinci sayısını sizlere zamanında ulaştırabilmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sıkıntılı süreçte ilmî ve akademik faaliyetlerine ara vermeden göz nuru çalışmaları ile dergimize zenginlik katan kıymetli yazarlarımız; Prof. Dr. Adil Yavuz, Prof. Dr. İbrahim Kutluay, Prof. Dr. Kasım Şulul, Prof. Dr. Nurettin Gemici, Prof. Dr. Saffet Köse, Prof. Dr. İsmail Hakkı Ünal, Doç. Dr. Veli Aba, Öğr. Gör. Hüseyin el-Mhemıt, Öğr. Gör. Halil İ. Önder, M. Talha Kılıç, Ramazan Akın ve Semih Özdemir’e en samimi duygularımla şükranlarımı sunuyorum.
Ayrıca bu sayıda hakemlik görevini büyük bir özveriyle yerine getiren hocalarımıza, yardımlarında mesâi mefhumu tanımayan Ali’ye, Kürşat’a ve Mesher’e, desteklerinden dolayı Siyer Vakfı’nın saygıdeğer yönetici ve çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Siz kıymetli okuyucularımızın dergimize olan vâkî ilgisi ve muhabbeti ise her türlü takdirin üzerinde, sağ olun, var olun.
Dokuzuncu sayımızda yeniden görüşmek ümidiyle.
Sağlıcakla kalın!..

Devamı

Format Kitap
Barkod SH8
Yayın Tarihi 2020-01-01
Ürün Satışta. %0

25.00

Liste Fiyatı : 25.00

Kazancınız : 0.00

Bu üründen 6 adet satılmıştır.