Siyer Çocuk Dergisi - 19. Sayı - - SÇ19 - Kitap | siyerkitap.com
Siyer Çocuk Dergisi - 19. Sayı

SİYER ÇOCUK DERGİSİ
3 AYLIK EĞİTİCİ VE ÖĞRETİCİ DERGİSİ
Temmuz Ağustos Eylül / Sayı: 19

Siyer Çocuk okurları merhaba!
Yaz gelince içimiz müthiş bir enerji ve mutlulukla dolup taşar. Kışın evde daha çok vakit geçirirken yaz gelince kendimizi sıcacık güneşin altına, masmavi denizlerin kucağına atıvermek isteriz değil mi? Yaz deyince birazcık terlemek ama bol bol gezmek aklımıza gelir. Tabii bir yandan gezerken bir yandan da eğlenceli konularla dolu dergimizi okumak bence müthiş bir fikir!
Bu sayıda, öncelikle fedakarlığın ne demek olduğunu öğrenecek, sevgili Peygamberimizin fedakarlıkla ilgili sözlerine kulak vereceğiz. Medine Şekercisi Salih Amca da bize çocukluğundan güzel bir fedakarlık anısını anlatacak. Ee madem yaz geldi, Uzay Keşif Günlüğü'nde Güneş'i keşfetmeye ne dersin? Tabi yazın olmazsa olmazı sivrisinekleri de unutmamak gerek. Hiç düşünmüş müydün, acaba yazın her yerde olan sivrisinekler kışın nereye gidiyor? Bu sorunun cevabı için seninle ''Merak Ediyorum'' köşesinde buluşalım.
İşte sana bir soru daha; ağaçların bayramı olur mu? Şaşırdın değil mi? Öyleyse daha çok şaşırmaya hazır ol, çünkü ilk kez öğreneceğin bir ağaç bayramı hikayesi okuyacaksın. Akif Amca'nın portakal ağaçlarının nasıl tekrar yeşerdiğini Rehberimiz Esma'dan dinlemek, Zeliha ve dayısının tohum serüvenine eşlik etmek de eminim çok hoşuna gidecek.
Nesibe Nine ve minikleriyle yine eski zamanlara yolculuk edecek, sevimli Gezgin'imizle Endonezya'yı karış karış gezeceğiz. Sağlık Kaşifi Lokman bize ''Vücudumuz simetrik mi?'' sorusunun cevabını verirken muhteşem boynuzlarıyla geyik dostumuz ''Şu Acayip Hayvanlar'' köşesinde bizi bekliyor olacak.
Fedakarlıkla ilgili 10 tavsiye, hepimizi şaşırtacak ilginç icatlar, eğlenceli test köşesi, çok farklı bir deney ve daha neler neler...
Yine dopdolu bir dergi keşfetmen için seni bekliyor. Öyleyse sayfaları çevir, okuma serüveni başlasın! İyi eğlenceler!

Devamı

Format Kitap
Barkod SÇ19
Yayın Tarihi 2020-01-01
Ürün Satışta. %0

12.50

Liste Fiyatı : 12.50

Kazancınız : 0.00

Stokta var
Aynı Gün Kargo   

Bu üründen 41 adet satılmıştır.