Siyer-i Nebî (Hz. Peygamberin (s.a.s) Hayatı - Şahsiyeti - Daveti) - Adem Apak - 9786052174357 - Kitap | siyerkitap.com
Siyer-i Nebî (Hz. Peygamberin (s.a.s) Hayatı - Şahsiyeti - Daveti)

Ülkemizde, gerek örgün, gerekse yaygın eğitimde Siyer-i Nebî'ye olan ilginin artması, siyere dair eserlere olan ihtiyacı en üst düzeye çıkarmıştır. Bu ihtiyaç, Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmenlere siyer dersi için tertip ettiği, bizlerin de zaman zaman görev aldığımız Hizmet İçi Eğitim seminerlerinde katılımcı öğretmenler tarafından da bizzat dile getirilmiştir. Gerek şahsî tespitlerimiz, gerekse bu konudaki talep ve beklentiler, böyle bir kitabı kaleme almamızı gerekli kılmıştır.

Kitabın ilk üç kısmı Hz. Peygamber'in (s.a.s) tarihi şahsiyeti ve tebliğ mücadelesini incelerken, son iki bölüm ise onun şahsiyetine ve evrensel davetine odaklanmıştır ki, aslında onun siyeri bütün bunların toplamı olarak kabul edilmelidir. Buna göre, dördüncü bölümde onun şahsî özellikleri, ahlâkî hususiyetleri ve örnekliği, aile hayatı ile sosyal, siyasî yönü ve çocuklar ve gençlerle geliştirdiği münasebetleri esas alınmıştır.

Kitabın son bölümü ise, Hz. Peygamber'in (s.a.s) evrensel mesajlarını muhtevi olup, bunlar tevhid, adalet, ilim, kardeşlik, insan hakları ve barış başlıkları altında incelenmiş, bu şekilde çalışmada Allah Rasûlü'nün (s.a.s) hem sureti, hem de sîreti bir arada sunulmaya çalışılmıştır.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786052174357
Yayın Tarihi 2020-06-03
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 5.Baskı
Sayfa Sayısı 688
Kapak Karton
Kağıt Ivory
Boyut 150 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Adem Apak
Ürün Satışta. %30

32.90

Liste Fiyatı : 47.00

Kazancınız : 14.10

Temin Süresi : 2 Gün

Bu üründen 3 adet satılmıştır.