Siyer İlim Tarih Yıllık Dergi Aboneliği - - 9002 - Kitap | siyerkitap.com
Siyer İlim Tarih Yıllık Dergi Aboneliği

Siyer İlim Tarih Dergisi

Okumak ve yazmak; bilmek ve bildiğini başkasına aktarmak/beyan etmek...
Hz. Adem (as) ile başlayan insanlığın yeryüzündeki varlık serüveninin ilk dönemlerinden, bilinen en kadim medeniyetlere kadar pek çok farklı zaman ve zeminlerde her daim var olagelmiş bir eylemdir okumak ve yazmak.
İnsanlığın medar-ı iftiharı İslam Medeniyeti’nin usûl ve esası olan Kur’an-ı Kerim’in ilk inen vahyi, aynı zamanda ilk emri “Oku!” olmuş ve akabinde birkaç vahiy sonrasında ise yazımızın serlevhasında yer alan okumak ve yazmak eyleminin ana malzemesi ‘kalem’e yemin ile başlayan ayetler nâzil olmuştur.
Söz söylemek, tarihe not düşmek ancak yazmak ile olur. Yazı, sözün bekasıdır. Söz uçar, yazı kalır...
Peki ne yazacağız bize ve bizden sonraki nesillere? Bu soruya vereceğimiz cevap, bizi Siyer Dergisi’nin dergiler dünyasındaki yeri ve anlamına götürecektir.
Siyer Dergisi, ‘Çok büyük bir ahlâk üzeresin’ beyanının o güzide muhatabı Efendimiz’in (sas) mübarek hayat-ı seniyyelerinin teneffüs edildiği Asr-ı Saâdet’ten günümüze bir nefes ve günümüzden yarınlara bir miras/emanet olma yolunda bir seyirdir.
Siyer Dergisi, 3 ayda bir yayınlanan, toplumun her kesimine Hz. Peygamber’in (sas) kutlu hayatının güzelliklerini, mesajlarını, örnekliklerini sunmayı hedefleyen; aynı zamanda zengin içeriği, birbirlerinden kıymetli hocaların ve genç yazarların tespitlerinin, söyleşilerin, özgün araştırma ve çalışmaların yer alacağı oldukça münbit bir zemindir.

Devamı

Format Kitap
Barkod 9002
Yayın Tarihi 2020-01-15
Ürün Satışta. %0

140.00

Liste Fiyatı : 140.00

Kazancınız : 0.00

Stokta var
Aynı Gün Kargo   

Bu üründen 189 adet satılmıştır.