Sultan Selahaddin Eyyubi - Ebul Hasen Ali En Nedvi - 9786257297202 - Kitap | siyerkitap.com
Sultan Selahaddin Eyyubi

Bu kitabın, okuyucu kardeşlerimizin; İslâm'ın ne kadar eşsiz ve ebedî bir mesaj olduğuna, bu ümmetin asaletine, imanın gücüne ve iman gücüyle nasıl harikulâde işler başarıldığına olan güvenlerinin takviye edilmesine vesile olacağını umuyorum. Bir de (bu çalışma vesilesiyle) iki farklı komutanın örnekliğini ve aralarındaki muazzam farkı göreceklerdir.

Birincisi, iman terbiyesinden geçmiş, en güzel örnek olan kutlu elçi Hz. Muhammed'in (s.a.v.) yaşam tecrübesinden ilham alarak eğitim görmüş, onun sünneti ve ahlakıyla donanıp kuşanmış bir örnek!

İkincisi ise yabancı kültürlerle beslenmiş, çıkarcılığı ve maddeperestliği amaç edinmiş, basit ve kişisel gayelerle yola çıkmış, siyasî ikbal peşinde olan ve hiçbir kutsal gayesi olmayan bir örnek!

Olaylara asıl yön veren ve sonuçları belirleyen faktörlerin sırrı işte burada yatıyor! İslâm dünyası kaç zamandır (ikinci örnekte olduğu gibi, kendi toplumunda yaşayan, ancak öz değerlerine yabancılaşmış) Batı hayranı liderlerin ve onların verdikleri zararların hüsranını yaşamakta, bunun bedelini ise ağır bir şekilde ödemektedir.

Ebu'l-Hasen Ali el-Hasenî en-Nedvi

Devamı

Format Kitap
Barkod 9786257297202
Yayın Tarihi 2021-05-06
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Sultan Selahaddin Eyyubi
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 80
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 125 X 195
Emeği Geçenler :
Editör   : Recep Songül
Yazar   : Ebul Hasen Ali En Nedvi
Çevirmen   : Diyaettin Uysal
Ürün Satışta. %40

21.00

Liste Fiyatı : 35.00

Kazancınız : 14.00

Temin Süresi : 2 Gün

Bu üründen 4 adet satılmıştır.